Nacific UYU Cream Triple Set

Sale

Nacific UYU Cream Triple Set

Çmimi origjinal qe: 7,000L.Çmimi i tanishëm është: 4,900L.

SKU: 11433 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nacific UYU Cream Triple Set

Në gjuhën koreane, uyu do të thotë qumësht. Dhe në kujdesin e lëkurës, është një nga teksturat e preferuara.Teksturat e qumështit, përthithen lehtësisht dhe ndihen shumë hidratuese.

KUJDESI I LËKURËS ME QUMËSHTIN NGA JEJU
Përbërësi kryesor për serinë e re Uyu Cream është ekstrakti i qumështit nga Jeju. Ekstrakti i qumështit përmban fosfolipide si glicerofosfolipide dhe sfingolipide, dhe proteina të cilat mund të ndihmojnë në përmirësimin e hidratimit të lëkurës, rigjenerimin e dëmtimeve dhe mund të kenë veti antioksiduese, antimikrobike dhe anti-inflamatore. Këta përbërës janë shumë potencialë në fushën e dermatologjisë.
Një tjetër emërues i përbashkët midis këtyre tre produkteve është mungesa e aromës së tyre. Nga toneri tek kremi, asnjëri prej tyre nuk përmban aromë gjithashtu.

1.Uyu Cream Toner vjen në një shishe të bardhë plastike me 150 ml produkt. Përveç ekstraktit të qumështit, ka glicerinë, niacinamide, panthenol, arginine, allantoin, acetate tokoferyl, 7 lloje të acidit hialuronik, ceramidet (NP, AP, AS & NG), glikozaminoglikanet e hidrolizuara, ekstrakti i mugwort, fitosterolet, squalani, vaji i frutave të ullirit, lecitina, gjalpi shea dhe glikosfingolipide.
Hidhni disa pika nga toneri në pëllëmbët tuaja dhe aplikoheni në fytyrë si në rutinën e kujdesit të lëkurës në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje. Ka një konsistencë qumështi të hollë dhe të lëngshëm që përthithet pothuajse menjëherë në lëkurë. Nuk ndihet ngjitës apo i yndyrshëm pasi të përthithet.
2.Uyu Cream Ampule vjen në një shishe të bardhë, plastike, pikatore me 50 ml produkt. Përbërësit e tjerë këtu janë glicerina, niacinamidi, arginina, gjalpi shea, alantoina, pantenoli, 8 lloje të acidit hialuronik, ceramide (NP, AP, AS & NG), polisaharid, beta-glukan, glikosfingolipide dhe kolagjen i tretshëm.
Vetëm një shtypje të butonit në kapak që lëshon atë është e mjaftueshme për të gjithë fytyrën. Ka një konsistencë më të trashë, por ende disi qumështor si toneri. Ndihet aq hidratues saqë mund të anashkaloj një krem hidratues gjatë rutinave të mëngjesit në disa ditë, veçanërisht kur bëhet shumë nxehtë. Megjithatë, natën, nuk mjafton.

3.Kremi Uyu vjen në një kavanoz të bardhë, me 50ml produkt. Ka glicerinë, niacinamid, pantenol, vaj frutash ulliri, vaj të farave të lulediellit, argininë, tokoferol, allantoinë, kompleks acidi hialuronik, polisaharid, ceramide (NP, AP, AS & NG), fitosterole, squalane, glikosfingolipide, gjalpë shea dhe një kompleks peptid (tripeptide-1, palmitoyl-1, tripeptidide, tripeptide -1, acetil hexapeptid-8, hexapeptide-9 & nonapeptid-1).
Ky është lloji i hidratuesit kremoz që do të ndihej mirë dhe mjaftueshëm hidratues kur aplikohet vetëm një sasi e vogël. Përthithet plotësisht në lëkurë dhe hidratimi ruhet gjatë gjithë ditës.

Brand

Nacific

Related Products