Nacific Pink AHA BHA Cream

Sale

Nacific Pink AHA BHA Cream

Çmimi origjinal qe: 2,800L.Çmimi i tanishëm është: 2,380L.

NACIFIC PINK AHA BHA CREAM është një krem i butë, hidratues i formuluar me ekstrakt të frutave të shalqirit për ta lënë lëkurën të hidratuar.

SKU: 11372 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nacific Pink AHA BHA Cream
Ky krem rozë përmban AHA/BHA që merret me qelizat e vdekura të lëkurës për të krijuar një teksturë më të njëtrajtshme është një domosdoshmëri për ata me lëkurë problematike, të rrjepur, të ndjeshme e të irrituar. Niacinamide dhe Glutathione ndriçojnë lëkurën dhe ndihmojnë me hiperpigmentimin, ndërsa acidi Hialuronik rikthen freskinë dhe elasticitetin lëkurës. Përmban më shumë se 70% ekstrakt shalqiri që qetësonjnë dhe i jep freski asaj teksa e hidraton thellësisht. E përkryer për lëkurën me vija të imëta apo rrudha.

Përdorimi:
Aplikojeni në hapin e fundit të rutines se kujdesit të lëkurës. Masazhoni një sasi të bollshme në lëkurë. Në mengjes, ndiqeni me krem dielli.

Ingridientet:
Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Glycerin, Polypropylsilsesquioxane, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Ëater, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Arginine, Carbomer, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Allantoin, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Salicylic Acid(100ppm), Citric Acid(100ppm), Gardenia Florida Fruit Extract, Cyanocobalamin, Dextrin, Sodium Hyaluronate, Glutathione, Tranexamic Acid, Calamine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Dioscorea Japonica Root Extract, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Benzyl Glycol, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone, Limonene, Linalool.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Nacific

Related Products