NACIFIC Phyto Niacin Whitening Sleeping Mask

-30%

NACIFIC Phyto Niacin Whitening Sleeping Mask

Çmimi origjinal qe: 2,600L.Çmimi i tanishëm është: 1,820L.

Maska e gjumit që targeton hiperpigmentimin siguron gjumin e persosur te bukurisë!

SKU: 11347 Kategori: ,

Përshkrim

NACIFIC Phyto Niacin Whitening Sleeping Mask

Maska është shumë freskuese dhe aspak ngjitëse. Nuk ka nevojë të pastrohet dhe ndihmon me lëkurën e lodhur duke e qetësuar ndërkohë që shton hidratim tek barriera juaj e lëkurës. Përthithet shpejt, lë një efekt hidratues që zgjat, një shkëlqim të shëndetshëm dhe forcon barrierën e lëkurës. Ekstrakti Green Tea dhe Centella Asiatica qetësojnë dhe zbusin lëkurën e irrituar nga stresorët e jashtëm. Ekstakti Buckthorn Berry i fal nutrient dhe i jep lëkurës jetë.

Përbërësit kryesorë:
Acidi Hyaluronic- Përmban 7 lloje Acidesh Hyaluronike që hidratojnë lëkurën intensivisht
Niacinamide- Redukton migrimin e Melainës në sipërfaqen e lëkurës, shkëlqen lëkurën
Made White™-kompleks i patentuar që mundëson një ton më të njëtrajtshëm.
Green Tea dhe Tiger Grass- qetësojnë lëkurën dhe kanë veti antiinflamatore
Gjalpi Shea dhe Squalane- parandalojne humbjen e moisturës.
Ceramidet- forcojnë barrierën e lëkures.

Perdorimi:
Aplikoni ne mbremje si hapin e fundit te rutines suaj dhe lereni te veproje gjithe nates. Lajeni fytyren si zakonisht mengjesin tjeter.
Mund ta përdorni dhe kur lëkura juaj ndihet shumë e thatë. Përdorni duart ose një furcë për të aplikuar një shtresë të trashë nga maska.

Ingridientet:
Water, Butylene Glycol, Niacinamide(5%), Cyclopentasiloxane, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Ammonium Acryloyl dimethyltaurate/VP Copolymer, Trehalose, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Tromethamine, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, PEG-20 Sorbitan Cocoate, Carbomer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Hydrogenated Lecithin, Dimethiconol, Disodium EDTA, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Floëer Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis Floëer Extract, Echinacea Angustifolia Leaf Extract, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Rosa Damascena Floëer ëater, Ceramide NP, Cholesterol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Phytosphingosine, Sodium Acetylated Hyaluronate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Pentylene Glycol, Madecassoside, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Nacific

Related Products