NACIFIC HYAL BOOSTER SET

Sale

NACIFIC HYAL BOOSTER SET

Çmimi origjinal qe: 7,000L.Çmimi i tanishëm është: 4,900L.

Seti i Nacific per hidratimin e thelle te lekures dhe rigjallerimin e saj permes ingredienteve bimore dhe acidit hialuronik. Per lekure te bute, te fresket, rinore dhe elastike.

  1. Nacific Hyal Booster Cream 50 g
  2. Nacific Hyal Booster Ampoule 50 ml
  3. Nacific Hyal Booster Toner 150 ml

Përshkrim

Seti i Nacific per hidratimin e thelle te lekures dhe rigjallerimin e saj permes ingredienteve bimore dhe acidit hialuronik. Per lekure te bute, te fresket, rinore dhe elastike.

  1. Nacific Hyal Booster Cream 50 g
  2. Nacific Hyal Booster Ampoule 50 ml
  3. Nacific Hyal Booster Toner 150 ml

NACIFIC HYAL BOOSTER CREAM 50g

• Ndihmon lëkurën të jetë dhe duket elastike dhe e plote, pa e lene te yndyrshme apo te renduar
• Hidratues i lehte, që përthithet shpejt për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës së lodhur dhe të
irrituar.

Përbërësit kryesorë:
• 55% Rose of Jericho – e njohur si bima e ringjalljes, i fal lëkurës hidratim (ekstrakt Anastatica
Hierochuntica)
• 0,5% acid hialuronik i trefishtë me përmasa të ndryshme molekulash:
1) fal hidratim
2) ruan hidratimin në lëkurë per nje kohe te gjate
3) parandalon dehidratimin
• Ekstrakti Korean i bambusë (Uji Bambusa Vulgaris) që ndihmon në qetesimin e lëkurës, jo
vetëm që ofron përfitime kundër plakjes së parakohëshme, por gjithashtu ndihmon në balancimin
e sebumit të tepërt, lufton shenjat duke reduktuar ndjeshem cdo shperthim aktiv apo irritim të
lëkurës.
• Ekstrakti i lëvores së shelgut, i njohur si një BHA natyrale, ndihmon në eksfolimin dhe
tonifikimin e lëkurës. Gjithashtu, ndihmon në reduktimin e akneve dhe yndyrës së tepërt, në
reduktimin e shenjave të plakjes dhe shfaqjen e rrudhave. Ndihmon në permiresimin e
problematikave te lekures si psoriasis, ekzema dhe rosacea.

Kjo formulë është:
• Formuluar pa parfum dhe ngjyrues artificial
• Formuluar pa përbërës me origjinë shtazore
• Formuluar pa përbërës EWG
• Formuluar pa 20 përbërës të dëmshëm (Hwahae “20 Ingredients to Avoid”)
• Mund te perdoret dhe nga lekurat e ndjeshme

 

NACIFIC AMOPULE HYAL BOOSTER 50ml

• Ampulë me teksturë hidratuese që ndihmon lëkurën të ndihet e butë dhe elastike.
• Projektuar për t’u përthithur shpejt dhe për të lënë lëkurën të ndjehet e freskët dhe e hidratuar
• Teksturë e rehatshme për lëkurën që mund të aplikohet në disa shtresa në varësi të gjendjes së
lëkurës dhe llojit.

Përbërësit kryesorë:
• 55% Rose of Jericho, e njohur si bima e ringjalljes, i fal lëkurës hidratim (ekstrakt Anastatica
Hierochuntica)
• 0,5% acid hialuronik i trefishtë me përmasa të ndryshme molekulash, i cili :
1) fal hidratim
2) e ruan atë në lëkurë
3) parandalon dehidratimin
• Ekstrakti Korean i bambusë (Uji Bambusa Vulgaris) që ndihmon në qetesimin e lëkurës, jo
vetëm që ofron përfitime kundër plakjes së parakohëshme, por gjithashtu ndihmon në balancimin
e sebumit të tepërt, lufton shenjat duke reduktuar ndjeshem cdo shperthim aktiv apo irritim të
lëkurës.
• Ekstrakti i lëvores së shelgut, i njohur si një BHA natyrale, ndihmon në eksfolimin dhe
tonifikimin e lëkurës. Gjithashtu, ndihmon në reduktimin e akneve dhe yndyrës së tepërt, në
reduktimin e shenjave të plakjes dhe shfaqjen e rrudhave. Ndihmon në permiresimin e
problematikave te lekures si psoriasis, ekzema dhe rosacea.

Kjo formulë është:
• Formuluar pa parfum dhe ngjyrues artificial
• Formuluar pa përbërës me origjinë shtazore
• Formuluar pa përbërës EWG
• Formuluar pa 20 përbërës të dëmshëm (Hwahae “20 Ingredients to Avoid”)
• Mund te perdoret dhe nga lekurat e ndjeshme

 

Nacific Hyal Booster Toner

-Me acid Hyaluronic dhe Jericho Rose dhe Bambusa Valgaris, hidraton,freskon dhe e le lekuren tejmase te bute. Toner me teksture ujore , I cili fal shkelqim me 3 lloje acidi hialuronik me masa
molekulare te ndryshme per nje hidratim sa me te thelle, duke mos qene aspak I ngjitshem. Ne fillim vendos nje shtrese me hidratim si film, e ruan si dhe e rimbush lekuren.
-Me 55% ekstrakt te bimes cudiberese Jericho Rose per te hidratuar lekuren e thate dhe per ti dhene asaj jete duke e bere me te shendetshme.
-Ektrakti I shelgut, I cili eshte nje BHA natyrale qe ndihmon ne eksfolimin e qelizave te vdekura.
-Bambusa Vulgaris Water ose uji I bambuse qeteson lekuren nga irritimet dhe e rimbush lekuren me hidratim duke e qartesuar ate.
Pa ingredient apo ngjyrues artificial, formule miqesore per lekuren, me ph.5.5, duke qene keshtu I pershtatshem dhe per lekuren sensitive.

Perdorimi:
Pas pastrimit te lekures vendosni nje sasi te tonerit ne lekure dhe perhapeni butesisht ne fytyre dhe qafe.

Ingredientet:
Water, Dipropylene Glycol, 1.2-Hexanediol, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Carbomer, Arginine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Squalane, Anastatica Hierochuntica Extract, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Mela Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, (Bambusa Vulgaris Water, Aloe Barbadensis Flower Extract, Ceramide NP, Cholesterol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Phytosphingosine, Ocimum Sanctum Leaf Extract, (Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Sodium Acetylated Hyaluronate, Salix Alba (Willow) Bark Extract

Brand

Nacific

Related Products