NACIFIC HYAL BOOSTER CREAM 50g

Sale

NACIFIC HYAL BOOSTER CREAM 50g

Çmimi origjinal qe: 2,800L.Çmimi i tanishëm është: 2,380L.

Krem hidratues me nje teksture te lehte e freskuese që ndihmon ne mirembajtjen barrierën e
lëkurës.

Përshkrim

NACIFIC HYAL BOOSTER CREAM 50g

Pikat kryesore:
• Ndihmon lëkurën të jetë dhe duket elastike dhe e plote pa e lene te yndyrshme dhe e renduar
• Hidratues i lehte, që përthithet shpejt për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës së lodhur dhe të
irrituar.

Përbërësit kryesorë:
• 55% Rose of Jericho, e njohur si bima e ringjalljes, i fal lëkurës hidratim (ekstrakt Anastatica
Hierochuntica)
• 0,5% acid hialuronik i trefishtë me përmasa të ndryshme molekulash, i cili :
1) fal hidratim
2) e ruan atë në lëkurë
3) parandalon dehidratimin
• Ekstrakti Korean i bambusë (Uji Bambusa Vulgaris) që ndihmon në qetesimin e lëkurës, jo
vetëm që ofron përfitime kundër plakjes së parakohëshme, por gjithashtu ndihmon në balancimin
e sebumit të tepërt, lufton shenjat duke reduktuar ndjeshem cdo shperthim aktiv apo irritim të
lëkurës.
• Ekstrakti i lëvores së shelgut, i njohur si një BHA natyrale, ndihmon në eksfolimin dhe
tonifikimin e lëkurës. Gjithashtu, ndihmon në reduktimin e akneve dhe yndyrës së tepërt, në
reduktimin e shenjave të plakjes dhe shfaqjen e rrudhave. Ndihmon në permiresimin e
problematikave te lekures si psoriasis, ekzema dhe rosacea.

Kjo formulë është:
• Formuluar pa parfum dhe ngjyrues artificial
• Formuluar pa përbërës me origjinë shtazore
• Formuluar pa përbërës EWG
• Formuluar pa 20 përbërës të dëmshëm (Hwahae “20 Ingredients to Avoid”)
• Mund te perdoret dhe nga lekurat e ndjeshme

Brand

Nacific

Related Products