Nacific Fresh Herb Origin Cream

Sale

Nacific Fresh Herb Origin Cream

Çmimi origjinal qe: 2,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,960L.

Jepini lëkurës suaj mundësinë të marrë frymë dhe të shkëlqejë si kurrë më parë!

SKU: 11343 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nacific Fresh Herb Origin Cream

Ky krem thellësisht hidratues nga Nacific i fal lëkurës një shtresë të trefishtë lagështie, dhe së bashku me ujin e luleve të kamomilit,përvec se qetësojnë lëkurën e stresuar, rrisin hidratimin me përfitime kundër plakjes.
Formula që përthithet shpejt, nuk ngjit dhe bllokon moisturën në lëkurë dhe synon shenjat e plakjes për një shkëlqim të shëndetshëm dhe rinor.
Kremi Fresh Herb Origin është cruelty-free dhe nuk përmban përbërës potencialisht irritues si parabenë, sulfate, vaj mineral, vajra esencialë dhe aromat artificiale.

Përbërësit kryesorë:
Ekstrakti i Kamomilit- 63%Kamomil mundësojnë qëky krem ti falë hidratim të shtuar lëkurës
Sepicalm – një përbërës antioksidant i patentuar i bërë nga një përzierje e ekstraktit të zambakut të ujit dhe aminoacideve. Qetëson lëkurën e irrituar dhe kontrollon balancën yndyrë-ujë të lëkurës.
Niacinamide dhe Adenosine- ndihmojnë shumë me rrudhat, zbardhimin e lëkurës, shkëlqimin e saj.

Perdorimi:
Pas pastrimit, tonifikimit dhe perdorimit te produkteve te tjera te rutines, merrni nje sasi te vogel dhe masazhoni fytyren derisa te perthithet plotesisht. Me pas perdorni kremin e diellit gjate dites ose masken e mirembajtjes gjate nates.

Ingridientet:
Anthemis Nobilis Floëer Ëater(63%), Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, water, Niacinamide, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 80, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Nymphaea Alba Floëer Extract, Dipropylene Glycol, Sodium Palmitoyl Proline, PEG-100 Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Carbomer, Polyacrylate-13, Tromethamine, Betaine, Polyisobutene, Adenosine, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Limonene, Linalool

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Nacific

Related Products