NACIFIC AMPULE HYAL BOOSTER 50ml

Sale

NACIFIC AMPULE HYAL BOOSTER 50ml

Çmimi origjinal qe: 2,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,960L.

Ampulë hidratuese që plotëson lëkurën me hidratim në shtresa për të ndihmuar lëkurën të
hidratohet dhe të jetë më e shëndetshme.

SKU: 11475 Kategori: , , , ,

Përshkrim

NACIFIC AMOPULE HYAL BOOSTER 50ml

• Ampulë me teksturë hidratuese që ndihmon lëkurën të ndihet e butë dhe elastike.
• Projektuar për t'u përthithur shpejt dhe për të lënë lëkurën të ndjehet e freskët dhe e hidratuar
• Teksturë e rehatshme për lëkurën që mund të aplikohet në disa shtresa në varësi të gjendjes së
lëkurës dhe llojit.

Përbërësit kryesorë:
• 55% Rose of Jericho, e njohur si bima e ringjalljes, i fal lëkurës hidratim (ekstrakt Anastatica
Hierochuntica)
• 0,5% acid hialuronik i trefishtë me përmasa të ndryshme molekulash, i cili :
1) fal hidratim
2) e ruan atë në lëkurë
3) parandalon dehidratimin
• Ekstrakti Korean i bambusë (Uji Bambusa Vulgaris) që ndihmon në qetesimin e lëkurës, jo
vetëm që ofron përfitime kundër plakjes së parakohëshme, por gjithashtu ndihmon në balancimin
e sebumit të tepërt, lufton shenjat duke reduktuar ndjeshem cdo shperthim aktiv apo irritim të
lëkurës.
• Ekstrakti i lëvores së shelgut, i njohur si një BHA natyrale, ndihmon në eksfolimin dhe
tonifikimin e lëkurës. Gjithashtu, ndihmon në reduktimin e akneve dhe yndyrës së tepërt, në
reduktimin e shenjave të plakjes dhe shfaqjen e rrudhave. Ndihmon në permiresimin e
problematikave te lekures si psoriasis, ekzema dhe rosacea.

Kjo formulë është:
• Formuluar pa parfum dhe ngjyrues artificial
• Formuluar pa përbërës me origjinë shtazore
• Formuluar pa përbërës EWG
• Formuluar pa 20 përbërës të dëmshëm (Hwahae “20 Ingredients to Avoid”)
• Mund te perdoret dhe nga lekurat e ndjeshme

Brand

Nacific

Related Products