Missha Airy Fit Sheet Mask

Sale

Missha Airy Fit Sheet Mask

Çmimi origjinal qe: 250L.Çmimi i tanishëm është: 190L.

Missha Airy Fit Sheet Mask eshte nje maske flete njeperdorimshe shumë e hollë e përbëre nga letra e orizit, per te siguruar absorbim maksimal te ekstrakteve dhe formules qe ajo ndihmon te tejcohet ne lekure. Qendron në fytyrën tuaj si një lëkurë e dytë, duke krijuar një ndjesi rehatie dhe duke e lejuar lëkurën të thithë sa më shumë produkt që të jetë e mundur. Vjen me disa opsione me ekstrakte natyrale te bimeve me veti medicinale per lekuren, ku secili targeton nje problematike te caktuar.

SKU: 11177 Kategori: ,
Spastroje

Përshkrim

 1. Missha Airy Fit Sheet Mask Green Tea – Ekstarkti i cajit jeshil qeteson irritimet dhe skuqjen dhe hidraton thellesisht lekuren. Per: lekure te thate dhe sensitive.
 2. Missha Airy Fit Sheet Mask Lemon – Ekstrakti i limonit targeton shenjat, njollat dhe tonin e pabarabarte. Formule e pasur ne vitamina qe ushqen lekuren intensivisht. Per: lekure me pamje te lodhur e monotone, me ton jo te njetrajtshem.
 3. Missha Airy Fit Sheet Mask Aloe – Aloe permireson hidratimin e lekures dhe perforcon barrieren e saj. Per: lekure te thate e te dehidratuar.
 4. Missha Airy Fit Sheet Mask Patato – Kremi i ekstraktit te patates eshte i pasur ne vitamine per te ushqyer dhe ndricuar lekuren e lodhur. Qeteson lekuren sensitive. Per: lekure sensitive dhe me pamje monotone.
 5. Missha Airy Fit Sheet Mask Shea Butter – Kremi i gjalpit Shea i jep lekures hidratim intensic dhe riparon barrieren e demtuar. Per: lekure te thate.
 6. Missha Airy Fit Sheet Mask Honey – Ekstrakti i mjaltit e bene lekuren te ndritshme dhe radiante me ane te kompleksit te gjere te vitaminave, mineraleve dhe aminoacideve qe ofron. Per: lekure me pamje monotone dhe te dehidratuar.
 7. Missha Airy Fit Sheet Mask Pearl – Kremi me ekstrakt perle dhe caj jeshil zbut, hidraton dhe ushqen lekuren duke e bere ate te bute e te lemuar. Per: cdo tip lekure, vecanrisht lekure normale ne te thate.
 8. Missha Airy Fit Sheet Mask Pomegranate – Ekstrakti i sheges stimulon elasticitetin e lekures dhe  rivitalizon lekuren. Per: lekure mature, me rrudha.
 9. Missha Airy Fit Sheet Mask Red Ginseng – Ekstrakti i xhensenit te kuq dhe cajit jeshil ne kete formule kremoze ushqejne dhe hidratojne thellesisht lekuren. Per: cdo tip lekure, vecanerisht ate normale ne te thate.
 10. Missha Airy Fit Sheet Mask Rice – Ekstrakti i orizit e ben lekuren te bute dhe radiante. Per: lekure me pamje monotone e te ashper.
 11. Missha Airy Fit Sheet Mask Tea Tree – Ekstrakti i pemes se cajit qeteson lekuren e redukton skuqjen dhe kontrollon prodhimin e yndyres dhe te sebumit. Per: lekure te yndyrshme akneike.

Perdorimi:

Pas pastrimit, përgatisni lëkurën tuaj me nje tonik.
Aplikojeni maskën në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj.
Mbajeni për 15-20 minuta. Masazhoni esencën e mbetur në lëkure për absorbim më të mirë.

Ingredientet:

Missha Airy Fit Sheet Mask Green Tea: Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Butylene glycol, Sodium Carbomer, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Coptis Japonica Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Beta-Glucan, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Cymbopogon Martini Oil, Lavandula Hybrida Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Lemon: Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Butylene glycol, Sodium Carbomer, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Coptis Japonica Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Limon(Lemon) Peel Oil, Beta-Glucan

Missha Airy Fit Sheet Mask Aloe: Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Propanediol, 1, 2-Hexanediol, Butylene glycol, Allantoin, Sodium Carbomer, Hydroxyethylcellulose, Coptis Japonica Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Beta-Glucan, Canarium Luzonicum Gum Nonvolatiles, Cupressus Sempervirens Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask PatatoWater, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Coptis Japonica Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Solanum Tuberosum (Potato) Pulp Extract, Sodium Hyaluronate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Cedrus Deodara Wood Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Shea Butter: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cedrus Deodara Wood Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask HoneyWater, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Carbomer, Arginine, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Honey Extract, Trehalose, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer

Missha Airy Fit Sheet Mask Pearl:Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Butylene glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Pearl Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Geranium Maculatum Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Pomegranate: Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Carbomer, Arginine, Coptis Japonica Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Punica Granatum Fruit Extract, Trehalose, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, PVM/MA Copolymer, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Red Ginseng: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Butylene glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Panax Ginseng Root Extract, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Apium graveolens (celery) seed oil, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Rice: Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Carbomer, Arginine, Coptis Japonica Root Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Disodium EDTA, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Laurate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Trehalose, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Cedrus Deodara Wood Oil

Missha Airy Fit Sheet Mask Tea Tree: Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Butylene glycol, Allantoin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Coptis Japonica Root Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Beta-Glucan, Sodium Carbomer, Hydroxyethylcellulose, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

Varianti

Honey, Pearl, Pomegranate, Red Ginseng, Rice, Teatree, Shea Butter, Aloe, Lemon, Patato, Green Tea

Brand

Missha

Related Products