Mediheal W.H.P White Hydrating Black Mask EX

Mediheal W.H.P White Hydrating Black Mask EX

500L

Niacinamide dhe Ekstrakti i frutave Euterpe Oleracea ndihmojnë në përmirësimin e tonit të lëkurës, ndërsa “Aqua Seal” (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol dhe Xylitol) i jep lëkurës një bollëk lagështie.

SKU: 11174 Kategori: ,

Përshkrim

Mediheal W.H.P White Hydrating Black Mask EX
Niacinamide dhe Ekstrakti i frutave Euterpe Oleracea ndihmojnë në përmirësimin e tonit të lëkurës, ndërsa “Aqua Seal” (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol dhe Xylitol) i jep lëkurës një bollëk lagështie. I përpunuar me qymyr druri Binchotan, materiali i fletës jep rreze terapeutike infra të kuqe dhe anione negative në lëkurë, të cilat ndihmojnë në lehtësimin e stresit të lëkurës dhe rikthimin e energjisë.
Për llojin e lëkurës së thatë.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Përbërësi që komunikon qelizat: Niacinamide
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Hialuronat Natriumi, Argininë
Qetësues: Dipotasium Glicyrhizate

Përdorimi:

Pas pastrimit, aplikoni tonik në lëkurën tuaj. Nxirreni maskën e fletës dhe aplikojeni. Pas 10 – 20 minutash hiqni maskën dhe masazhoni lehtë thelbin shtesë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Ingredientët
Water, Propylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Dipropylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Trehalose, Charcoal Powder, Disodium EDTA, Arginine, Carbomer, Hydroxyethylcellulose, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, 1,2-Hexanediol, Fragrance

Brand

Mediheal

Related Products