Mediheal Theraffin Hand Mask

Mediheal Theraffin Hand Mask

400L

Maska për kujdesin intensiv të duarve përmban një përzierje të pasur përbërësish hidratimi dhe eksfolimi që do të ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së duarve dhe thonjve tuaj.

SKU: 11172 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mediheal Theraffin Hand Mask
Maska për kujdesin intensiv të duarve përmban një përzierje të pasur përbërësish hidratimi dhe eksfolimi që do të ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së duarve dhe thonjve tuaj. Kjo dorezë eksfoliuese e lëkurës është e dobishme për ata me duar të thata, rrudha të holla dhe lëkurë të grumbulluar.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: vaji i farës Carthamus Tinctorius (Safflower), vaji i bërthamës së Argania Spinosa
Përbërës që komunikon qelizën: Niacinamide, Adenosine
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: glicerinë, ure, hialuronat natriumi, ceramide NP (ceramide 3), kolesterol
Qetësues: Allantoin

Përdorimi:

Hiqni maskat e duarve nga paketimi, grisini përgjatë shpimit për t’u ndarë dhe futni një maskë në secilën doresiç është shënuar. Hiqni filmin nga pjesa e pasme e shiritit ngjitës dhe fiksojeni për t’iu përshtatur madhësisë së kyçit të dorës. Hiqni maskat pas 10-20 minutash. Masazhoni çdo esencë të mbetur në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Ingredientët
Water, Glycerin, Urea, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Triethanolamine, Carbomer, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Fragrance (Perfume), 1,2- Hexanediol, Propanediol, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Citrus Lemon (Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, TEA-Cocoyl Glutamate, Hydrolyzed Collagen, Paraffin, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP (Ceramide 3), Cholesterol, Keratin Amino Acids.

Brand

Mediheal

Related Products