Mediheal Teatree Care Solution Essential Mask Ex

Mediheal Teatree Care Solution Essential Mask Ex

2,000L

Maska Mediheal Teatree Care Solution është e formuluar me vaj gjethe çaji, gjilpërë pishe dhe ekstrakte portulaca oleracea.

Availability: S’ka stok SKU: 11171 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mediheal Teatree Care Solution Essential Mask Ex
Maska Mediheal Teatree Care Solution është e formuluar me vaj gjethe çaji, gjilpërë pishe dhe ekstrakte portulaca oleracea. Kjo maskë ndihmon në kontrollin e sekretimit të sebumit si dhe qetëson lëkurën e thatë dhe të irrituar. Ajo heq pikat e zeza dhe papastërtitë e mbyllura në poret e bllokuara.
•Maska përmban vaj gjethesh të pemës së çajit, kamomil dhe ekstrakte Centella Asiatica për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës së ndjeshme, nxisin procesin e rigjenerimit të lëkurës tuaj duke kontrolluar aknet, njollat e kuqe dhe skuqjen në lëkurë.
•Maska përmban disa përbërës të pasur që krijojnë një pengesë lagështie mbi lëkurë për të parandaluar humbjen e lagështisë. Kjo shtresë hidratuese forcon lëkurën dhe parandalon tharjen, ndërsa qetëson skuqjen dhe irritimin në lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Vaj gjethesh Melaleuca Alternifolia (Tea Tree).
Antioksidant: Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt Houttuynia Cordata, Ekstrakt Salvia Officinalis (Sage), Acetat Tocopheryl, Vaj gjethesh Melaleuca Alternifolia (Tea Tree)
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Argininë
Qetësues: Ekstrakt i lëvores së Salix Alba (Shlgu), Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt Houttuynia Cordata, Ekstrakt Salvia Officinalis (Sage), Ekstrakt Cymbopogon Schoenanthus, Panthenol, Allantoin, Glycyrrhizate Dipotasium, MelaleucaTreailaleia

Përdorimi:

Shtrojeni maskën në mënyrë të barabartë mbi fytyrën e pastruar dhe të tonifikuar. Lëreni të veprojë për 10-20 minuta.
Hiqeni maskën. Përhapni butësisht esencën e mbetur në lëkurë për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Max (Soybean) Seed Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Panthenol, Trehalose, Betaine, Carbomer, Allantoin, Polysorbate 80, Arginine, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

Informacion shtesë

1 Pako

(10 Cope)

Brand

Mediheal

Related Products