Mediheal N.M.F Aquaring Hydro Nude Gel Mask

Mediheal N.M.F Aquaring Hydro Nude Gel Mask

500L

E krijuar posaçërisht për lëkurën e thatë dhe të dehidratuar, formulimi unik i zhvilluar nga specialistët e lëkurës, përmban dy herë më shumë acid hialuronik , ceramide-3, ekstrakt lajthie dhe ujë trëndafili të Damaskut se versioni i mëparshëm.

SKU: 11169 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mediheal N.M.F Aquaring Hydro Nude Gel Mask
E krijuar posaçërisht për lëkurën e thatë dhe të dehidratuar, formulimi unik i zhvilluar nga specialistët e lëkurës, përmban dy herë më shumë acid hialuronik , ceramide-3, ekstrakt lajthie dhe ujë trëndafili të Damaskut se versioni i mëparshëm.
Ka një efekt hidratues afatgjatë brenda qelizave të thella të lëkurës, rimbush dhe ruan lagështinë për lëkurën e ashpër dhe të thatë në mënyrë më efektive, si dhe rregullon lëkurën dhe zvogëlon poret e mëdha.
Rekomandohet për lëkurë të thatë dhe të dehidratuar.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: Ekstrakt i rrënjës Scutellaria Baicalensis, Ekstrakt i rrënjës Polygonum Cuspidatum, Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis, Ekstrakt i gjetheve Rosmarinus Officinalis (Rozmarine), Ekstrakt lulesh Chamomilla Recutita (Matricaria), Ekstrakt Centella Asiatica, Tocopheryl Acetate
Përbërësi që komunikon qelizën: Adenozina
Shkëlqimi i lëkurës: Ekstrakt i rrënjës së Glycyrrhiza Glabra (Licorice).
Përbërës identik me lëkurën: glicerinë, hialuronat natriumi, ceramide 3
Qetësues: Ekstrakt i rrënjës Scutellaria Baicalensis, Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis, Ekstrakt i gjetheve Rosmarinus Officinalis (Rozmarine), Ekstrakt lulesh Chamomilla Recutita (Matricaria), Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt i rrënjës së Glycyrrhiza Glabra ( Jamballit).

Përdorimi:

1. Pas larjes së fytyrës përdorni zbutës dhe hiqni shtresën e maskës nga të dy palët.
2. Vendosni maskën e sipërme anësore embo duke e fokusuar tek sytë dhe maskën e poshtme tek buzët
3. Hiqeni maskën pas 10-20 minutash.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Xanthan Gum, Rosa Damascena Flower Water, Phenoxyethanol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Trehalose, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Fomes Officinalis (Mushroom) Extract, Fragrance

Brand

Mediheal

Related Products