Mediheal H.D.P Pore Stamping Black Mask EX

Mediheal H.D.P Pore Stamping Black Mask EX

500L

E formuluar me ekstrakte shumë të përqendruara nga kërpudhat dhe cica, kjo maskë fletësh zvogëlon poret dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e lënë lëkurën më të lëmuar dhe të ushqyer.

SKU: 11168 Kategori: ,

Përshkrim

Mediheal H.D.P Pore Stamping Black Mask EX
E formuluar me ekstrakte shumë të përqendruara nga kërpudhat dhe cica, kjo maskë fletësh zvogëlon poret dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e lënë lëkurën më të lëmuar dhe të ushqyer. Për përfitime të shtuara pastruese, esenca është pasuruar edhe me adenozinë dhe ekstrakt shege.
Per te gjitha llojet e lekures.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Zink Pca
Përbërësi që komunikon qelizën: Adenozina
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Hialuronat Natriumi
Qetësues: Allantoin, Glicirhizate Dipotassium, Aminoacidet e Grurit

Përdorimi:

Pas pastrimit, aplikoni tonik në lëkurën tuaj. Nxirreni maskën e fletës dhe aplikojeni. Pas 10 – 20 minutash hiqni maskën dhe masazhoni lehtë thelbin shtesë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Punica Granatum Fruit Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Charcoal Powder, Fomes Officinalis (Mushroom) Extract, Adenosine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Natto Gum, Fragrance, Propylparaben, Camellia Sinensis Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Wheat Amino Acids, Mineral Water, Zinc Pca, Pulsatilla Koreana Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Xanthan Gum, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Lecithin

Brand

Mediheal

Related Products