Mary&May Vitamin B.C.E Cleansing Balm

Mary&May Vitamin B.C.E Cleansing Balm

2,900L

Një balsam pastrues me konsistencë balsami i mbushur me vitaminë C, B dhe E që shkrin butësisht grimin, sebumin dhe papastërtitë pa e tharë lëkurën, duke zbuluar një pamje të shndritshme dhe të pastër. Largon sebumin dhe të gjithë make-upin .

SKU: 11000 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May Vitamin B.C.E Cleansing Balm
Një balsam pastrues me konsistencë balsami i mbushur me vitaminë C, B dhe E që shkrin butësisht grimin, sebumin dhe papastërtitë pa e tharë lëkurën, duke zbuluar një pamje të shndritshme dhe të pastër. Largon sebumin dhe të gjithë make-upin .

Vitamina E jep një efekt antioksidant që ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Ky balsam pastrues përmban 46,6% kolagjen dhe 1% Niacinamide që shkumon deri në një shkumë të pasur kremoze, në mënyrë efektive dhe tërësisht largon papastërtitë për të rikthyer lëkurën e shndritshme .

Kolagjeni ndihmon në përmirësimin e pamjes së lëkurës së fortë.

Niacinamide pengon lëvizjen e melaninës për të ndihmuar në ndriçimin e lëkurës dhe rregullimin e prodhimit të sebumit.

Përmban acid hialuronat që mban 1000 herë peshën e tij, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar pas pastrimit.

Formuluar me përbërës të cilësisë së gjelbër të verifikuar nga EWG.
I testuar dermatologjikisht.
Një produkti butë dhe eko-miqësor.

Përdorimi
1. Merrni një sasi të moderuar dhe aplikojeni në lëkurë të thatë.
2. Masazhoni butësisht lëkurën dhe emulsiononi me ujë. Shpëlajeni me ujë të vakët
3. Përdoreni vetëm në darkë.

Ingredientët
Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Sorbeth-30 Tetraoleate, Polyethylene, Synthetic Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid (5,000Ppm), Panthenol (1,000Ppm), Tocopherol (1,000 Ppm), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Butylene Glycol, Benzyl Glycol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Malus Domestica Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Raspberry Ketone, Purified Water, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Fragrance

Informacion shtesë

g

120

Brand

Mary&May

Related Products