Mary&May Sensitive Soothing Gel Blemish Cream

Mary&May Sensitive Soothing Gel Blemish Cream

2,500L

Largoni njollat me këtë krem fytyre nga MARY & MAY me 71,8% ekstrakt të gjetheve të zemrës dhe 9,7% ekstrakt të pemës së çajit.

Availability: S’ka stok SKU: 11015 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May Sensitive Soothing Gel Blemish Cream
Largoni njollat me këtë krem fytyre nga MARY & MAY me 71,8% ekstrakt të gjetheve të zemrës dhe 9,7% ekstrakt të pemës së çajit. Gjithashtu i pasuruar me panthenol dhe gjashtë lloje të acidit hialuronik, të cilët veprojnë si hidratues për lëkurën.

Përfitimet
– Jep efekte të menjëhershme qetësuese dhe freskuese për lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme.
– I pasuruar me 71.8% ekstrakt Houttuynia Cordata që ka veti anti-inflamatore për të qetësuar lëkurën e trazuar ndërsa përsosin pamjen e poreve.
– Përmban 9.7% ekstrakt të pemës së çajit me veti të fuqishme antibiotike për të shëruar në mënyrë efektive plagën.
– Përmban Panthenol dhe 6 lloje të acideve hialuronik që veprojnë si hidratues për të hidratuar lëkurën thellësisht dhe për të parandaluar humbjen natyrale të ujit.
– Efekt hidratues qetësues i menjëhershëm
– Një formulim i lehtë i tipit xhel plot lagështi.
– Efekt i menjëhershëm ftohës i lëkurës

Pa testime te kafshët dhe pa 7 përbërës të dëmshëm: paraben, aroma dhe ngjyra artificiale, alkool, vaj
mineral, surfaktantë dhe alergjenë.

Përdorimi
Aplikoni butësisht kremin përgjatë lëkurës dhe masazhoni butësisht për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

Informacion shtesë

ml

70

Brand

Mary&May

Related Products