Mary&May Lemon Niacinamide Glow Wash off Pack

Mary&May Lemon Niacinamide Glow Wash off Pack

2,700L

Ndriçoni tonin e lëkurës suaj me këtë maskë me shpëlarje të pasuruar me lëvozhgë limoni dhe niacinamide.

SKU: 11006 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May Lemon Niacinamide Glow Wash off Pack
Ndriçoni tonin e lëkurës suaj me këtë maskë me shpëlarje të pasuruar me lëvozhgë limoni dhe niacinamide.

Përbërësit janë të përzier në argjilë natyrale, e cila ndihmon në thithjen e sebumit të tepërt, papastërtive dhe mbetjeve të lëkurës për ta lënë lëkurën të pastër dhe të lëmuar.
Ekstrakti i glukonolactone dhe lëvozhga e limonit largojnë dhe zbutin qelizat e vdekura të lëkurës për të mbajtur lëkurën dhe poret e lëkurës të pastra.

Shkëlqen ngjyrën e lëkurës dhe zvogëlon shfaqjen e pigmentimit me një kombinim të niacinamidit, vitaminës C dhe ekstraktit të pjeshkës.
Formula është pa alkool, vaj esencial dhe vaj mineral , si dhe pa përbërës shtazorë.
Maska ka një konsistencë të butë, kremoze që përhapet lehtësisht dhe ruan lagështinë natyrale të lëkurës. Mund të lahet lehtësisht me ujë pa pastrues, duke e lënë lëkurën të hidratuar dhe të butë edhe pas përdorimit pa tharje apo tërheqje.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përdorimi
Aplikoni një shtresë të barabartë në fytyrë, duke shmangur zonën e syve dhe gojës.
Lëreni të thahet dhe ngurtësohet për rreth 15 minuta dhe shpëlajeni me ujë të vakët

Ingredientët
Water, Kaolin, Bentonite, illite, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Betaine, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Propanediol, Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Polyacrylate- 13, Xanthan Gum, Montmorillonite, 3-0-EthylAscorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Hydrogenated Polyisobutene, Fragrance, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Disodium Edta, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Quartz, Tocopherol, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Citric Acid, Gluconolactone

Informacion shtesë

g

125

Brand

Mary&May

Related Products