Mary&May Collagen Booster Lotion

Mary&May Collagen Booster Lotion

2,200L

Ky produkt përmban një formulë që përmirëson shqetësimet themelore të plakjes së lëkurës, me heksapeptide acetil që nxisin kolagjenin për të vetë-rigjeneruar një kompleks përbërësish bimor që imiton lipidet e shëndetshme të lëkurës 22-vjeçare.

Availability: S’ka stok SKU: 11002 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May Collagen Booster Lotion
Ky produkt përmban një formulë që përmirëson shqetësimet themelore të plakjes së lëkurës, me heksapeptide acetil që nxisin kolagjenin për të vetë-rigjeneruar një kompleks përbërësish bimor që imiton lipidet e shëndetshme të lëkurës 22-vjeçare. Përthithet shpejt dhe lehtë me një ndjenjë të fortë hidratuese për shkak të strukturës molekulare dhe qëndrueshmërisë së lartë që përthithet shpejt në lëkurë.

Locion kundër plakjes me 1.3% kolagjen dhe peptide forcon lëkurën dhe përmirëson elasticitetin në vetëm dy javë. Shishja e pompës prej qelqi kafe e mban atë higjienike dhe të përshtatshme, ndërkohë që minimizon dekompozimin e locionit nga ajri dhe rrezet e diellit.

Përfitimet
Ky locion targeton plakjen e lëkurës me lipide botanike, hexapeptid acetil-8 dhe kolagjen me molekulë të vogël për të stimuluar rigjenerimin e kolagjenit duke forcuar strukturën e elastinës për një lëkurë me pamje rinore dhe të fortë.

Formulë që përthithet shpejt dhe e lehtë që nuk ndihet e yndyrshme në lëkurë, duke e lënë atë të hidratuar dhe të freskët.
Formuluar vetëm me përbërës të klasës jeshile EWG.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi
Përdorni sasinë e duhur pas larjes së fytyrës ( pas përdorimit të tonerit nëqoftëse keni një të tillë në rutinën tuaj).

Ingredientët
Purified Water, Glycerin, Glycereth-26, Caprylic/​Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Adenosine, Hydrolyzed Collagen (453Ppm), Soluble Collagen (453Ppm), Collagen Extract (453Ppm), Acetyl Hexapeptide-8 (1Ppm), Glyceryl Stearate SE, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Stearate, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Carbomer, Arginine, Allantoin, Jojoba Oil/​Macadamia Seed Oil Esters, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, Squalene, 1,2-Hexanediol, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Fragrance

Informacion shtesë

ml

120

Brand

Mary&May

Related Products