Mary&May CICA Soothing Sun Cream SPF50+ PA++++

Mary&May CICA Soothing Sun Cream SPF50+ PA++++

2,300L

Një krem hidratues mbrojtës ndaj diellit që siguron SPF 50+ me spektër të gjerë për fytyrën pa lënë pas shenjë të bardhë.

Availability: S’ka stok SKU: 11007 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May CICA Soothing Sun Cream SPF50+ PA++++
Një krem hidratues mbrojtës ndaj diellit që siguron SPF 50+ me spektër të gjerë për fytyrën pa lënë pas shenjë të bardhë.

Përmban 10,000 ppm të kompleksit F-CICA i cili ka pesë përbërës cica, vitaminë C dhe maja esenciale të fermentuar të pasur me aminoacide, duke ofruar një efekt të fortë qetësues në lëkurë.

Acidi hialuronik i sigurt me prejardhje nga kërpudhat e bardha të drurit me origjinë bimore për të siguruar një efekt të fortë hidratues dhe për të forcuar ruajtjen e lagështisë së qelizave të lëkurës duke formuar një shtresë lagështie në lëkurë.
Përmban betain, një hidratues natyral aminoacid i nxjerrë nga rrepa e sheqerit, duke ofruar një efekt të fortë hidratues.
Teksturë e lehtë që përthithet shpejt dhe aplikohet lehtësisht në lëkurë. I pasuruar me 10,000 ppm Probiotics Cica Complex. Formula vegane me përbërës EWG Green Grade.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi
Në hapin e fundit të kujdesit të lëkurës, merrni një sasi të përshtatshme të këtij produkti dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në lëkurë.

Ingredientët
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-benzotriazolyl, etramethylbutylphenol, Coco-caprylate/caprate, Butylene Glycol, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-hexanediol, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Fragrance, Carbomer, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, Centella Asiatica Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Saccharomyces Ferment, T-butyl Alcohol, Tocopherol, Asiaticoside, Madecassoside, Betaine, Inositol, Madecassic Acid, Sodium Hyaluronate, Asiatic Acid

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Mary&May

Related Products