Mary&May Centella Asiatica Serum

-10%

Mary&May Centella Asiatica Serum

Çmimi origjinal qe: 2,100L.Çmimi i tanishëm është: 1,890L.

Një serum që përmban 95% ekstrakt aziatik Centella për të qetësuar menjëherë lëkurën e ndjeshme të irrituar pa u ndjerë ngjitëse në lëkurë.

SKU: 11010 Kategori: , , ,

Përshkrim

Mary&May Centella Asiatica Serum
Një serum që përmban 95% ekstrakt aziatik Centella për të qetësuar menjëherë lëkurën e ndjeshme të irrituar pa u ndjerë ngjitëse në lëkurë.

Ofron një efekt të fuqishëm antibakterial që ndihmon në rritjen e rigjenerimit të lëkurës dhe rritjen e elasticitetit të saj.

Formuluar me përbërës të gjelbër të verifikuar nga EWG.
Përqendrimi optimal i ekstraktit Tremella fuciformis shton hidratim të pasur për t’i dhënë lëkurës një shkëlqim dhe elasticitet të shndritshëm.

Pa testime te kafshët dhe pa 7 përbërës të dëmshëm: paraben, aroma dhe ngjyra artificiale, alkool, vaj mineral, surfaktantë dhe alergjenë.

Të gjithë përbërësit janë ‘GREEN’ në EWG
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi
– Aplikoni një sasi të përshtatshme tërësisht në fytyrë dhe qafë, më pas masazhoni butësisht për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Centella Asiatica Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

30

Related Products