Laneige Cica Sleeping Mask

Laneige Cica Sleeping Mask

1,000L4,000L

Një ëndërr e bërë realitet për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, maska e gjumit Cica e LANEIGE është një trajtim i pasur që lë fytyrën tuaj me përbërës qetësues ndërsa flini (Oh hej, Bukuroshja e Fjetur…).

SKU: 11090 Kategori: , ,
Spastroje

Përshkrim

Laneige Cica Sleeping Mask
Një ëndërr e bërë realitet për lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, maska e gjumit Cica e LANEIGE është një trajtim i pasur që lë fytyrën tuaj me përbërës qetësues ndërsa flini (Oh hej, Bukuroshja e Fjetur…).

Një nga përbërësit e duhur cica heroike qetësuese është çelësi i cilësive qetësuese të kësaj maske; e ka burimin nga Gotjawal – një pyll relativisht i paprekur në një rajon llave të ishullit Jeju të Koresë së Jugut – dhe vetitë e tij rigjeneruese ndihmojnë për të forcuar dhe ushqyer barrierën e lëkurës tuaj gjatë gjumit.
I formuluar posaçërisht për të qetësuar lëkurën e irrituar, ai është gjithashtu i mbushur me gjalpë shea, squalane, panthenol dhe glicerinë për të siguruar hidratim për lëkurën e stresuar dhe të irrituar.
Rekomandohet për lëkurë të ndjeshme dhe të thatë.
Një maskë hipoallergjike gjatë natës që ndihmon në zbutjen e lëkurës së stresuar dhe forcimin e barrierës së lagështisë së saj.

Përdorimi:

Pas kremit hidratues, aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë si hapi i fundit në rutinën tuaj të natës.

Ingredientët
Water/​Aqua/​Eau, Propanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Squalane, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glycerin, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate Citrate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Tauratecopolymer, Butylene Glycol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Asiaticoside, Madecassic Acid, Sorbitan Isostearate, Asiatic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Aureobasidium Pullulans Ferment, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Cymbopogon Martini Oil, Tocopherol

Informacion shtesë

ml

60, 10

Brand

Laneige

Related Products