La Roche Posay Toleriane Soin Lavant

Sale

La Roche Posay Toleriane Soin Lavant

Çmimi origjinal qe: 3,200L.Çmimi i tanishëm është: 2,560L.

Krem larës perfekt për fytyrat sensitive me tendencë alergjike.

Availability: S’ka stok SKU: 10311 Kategori: , , , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

TOLERIANE SOIN LAVANT
La Roche-Posay Toleriane Soin Lavant është një krem i butë larës për lëkurën e ndjeshme të fytyrës. Ky krem ka një formulë minimaliste e cila përmban vetëm një agjent të butë tensionues për të mos e dëmtuar lëkurën gjatë larjes. Formula përmban gjithashtu disa përbërës tepër efektivë që do të ndihmojnë për të riparuar lëkurën dhe për të siguruar që ajo të hidratohet dhe qetësohet, si ceramidet, pantenoli, uji termal dhe niacinamidi.

Mosha: 10+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht të ndjeshme;

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Tokoferol
Përbërësi që komunikon qelizat: Niacinamide
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Ceramide NP
Qetësues: Panthenol

Pa konservues, parfum, sapun, parabene dhe jo komedogjenik.

Perdorimi
Lageni fytyrën me ujë dhe aplikoni kremin larës duke masazhuar butësisht lëkurën. Shpëlajeni me ujë të vakët. Përdoreni në mëngjes dhe në darkë.

Ingredientët
​Water, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate 60, Ceramide NP, Niacinamide, Sodium Chloride, Coco-Betaine, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Panthenol, T-Butyl Alcohol, Tocopherol

Informacion shtesë

ml

400

Brand

La Roche Posay

Related Products