La Roche Posay Substiane Anti-Aging Sagginess Cream

Sale

La Roche Posay Substiane Anti-Aging Sagginess Cream

Çmimi origjinal qe: 4,700L.Çmimi i tanishëm është: 3,760L.

Një krem ​​kundër plakjes, i cili synon të hidratojë thellësisht lëkurën dhe të zbehë pamjen e rrudhave.

Përshkrim

La Roche Posay Substiane Anti-Aging Sagginess Cream
Një krem ​​kundër plakjes, i cili synon të hidratojë thellësisht lëkurën dhe të zbehë pamjen e rrudhave.
Me kalimin e viteve, lëkura ka tendencë të humbasë elasticitetin dhe shkëlqimin e saj, duke çuar në lëkurë të varur dhe të rrudhosur. Pro-Xylane dhe Linatcyl në këtë formulë synojnë të ushqejnë qelizat në shtresat më të thella të lëkurës për të rritur qëndrueshmërinë dhe për të forcuar lëkurën duke parandaluar kështu daljen e rrudhave. Lëkura bëhet më e dendur me 18% dhe rrudhat zbehen me 22%. Formula ushqyese është ideale për njerëzit me lëkurë normale në të thatë, pasi përmban gjalpë shea për hidratim sa më të thellë.

Mosha: 40+;
Lloji i lëkurës: lëkurë normale në të thatë, e ndjeshme
Përfitimet kryesore: zvogëlon humbjen e qëndrueshmërisë ; antirrudhë

Përbërësit kryesorë:

-5% Pro-Xylane – ndihmon për të rifituar densitetin duke rritur dhe rimbushur matricën mbështetëse;
-4% Linactyl synon fibroblastet, duke rivendosur konturet e fytyrës.
Formuluar pa parabene.

Përdorimi:

Aplikoni La Roche-Posay Substiane në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës.
Mund të përdoret si bazë për make-up-in.

Ingredientët
AQUA / WATER • GLYCERIN • BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER • CYCLOHEXASILOXANE • PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL • PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE • ISOHEXADECANE • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • SILICA • HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL • CERA ALBA / BEESWAX • STEARIC ACID • DIMETHICONE • PALMITIC ACID • PEG-100 STEARATE • GLYCERYL STEARATE • PROPYLENE GLYCOL • PEG-20 TEARATE • BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE • STEARYL ALCOHOL • DIMETHICONOL • ARGININE PCA • SERINE • DISODIUM EDTA • HYDROLYZED LINSEED EXTRACT • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYLESTER • POLYSORBATE 80 • ACRYLAMIDE / SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • SODIUM BENZOATE • PHENOXYETHANOL • BENZOIC ACID • PARFUM / FRAGRANCE

Informacion shtesë

ml

40

Brand

La Roche Posay

Related Products