La Roche Posay Set Anthelios UVMune 400 SPF50+50ml Hydrating Cream & Eau Thermale 50ml

-18%

La Roche Posay Set Anthelios UVMune 400 SPF50+50ml Hydrating Cream & Eau Thermale 50ml

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,550L.

Set nga La Roche Posay per te gjithe ata qe kane nevoje per hidratim te vazhdueshem gjate dites:

  1. La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Hydrating Cream Spf50+ (50 ml) – Ideal për lëkurë normale në të thatë dhe i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, ky krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën është i lehtë dhe hidratues, që e bën të rehatshëm për lëkurën.

  2. La Roche Posay Thermal Water for Sensitive Skin (50 ml) – Ujë termal qetësues dhe zbutës. Zbut lëkurën e ndjeshme dhe të irrituar nga faktorë ekzogjenë (dielli, trajtimet dermatologjike, etj.) dhe ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës. Anti-oksidues natyral.

Përshkrim

Set nga La Roche Posay per te gjithe ata qe kane nevoje per hidratim te vazhdueshem gjate dites:

  1. La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Hydrating Cream Spf50+ (50 ml) – Ideal për lëkurë normale në të thatë dhe i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, ky krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën është i lehtë dhe hidratues, që e bën të rehatshëm për lëkurën.

  2. La Roche Posay Thermal Water for Sensitive Skin (50 ml) – Ujë termal qetësues dhe zbutës. Zbut lëkurën e ndjeshme dhe të irrituar nga faktorë ekzogjenë (dielli, trajtimet dermatologjike, etj.) dhe ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës. Anti-oksidues natyral.
La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Hydrating Cream Spf50+

Ideal për lëkurë normale në të thatë dhe i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, kremi mbrojtës për fytyrën Anthelios Ultra Facial SPF50 + është i lehtë dhe hidratues që e bën të rehatshëm për lëkurën.

Jo i yndyrshëm dhe ofron mbrojtje të spektrit të gjerë SPF50 +.Ai përmban anti-oksidues Baicalin për të luftuar radikalet e lira në sipërfaqen e lëkurës, si dhe një sistem filtri kimik dhe fizik, që ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi në diell dhe ndotja.
Testuar dermatologjikisht dhe pa aromë për lëkurën e ndjeshme, Anthelios Ultra Facial Sunscreen SPF50 + është testuar gjithashtu për zonën e ndjeshme rreth syve. Nuk shkakton djegie tek sytë dhe nuk lë gjurmë të bardha.
Kjo formulë është shumë ushqyese dhe do ta lërë lëkurën tuaj të ndjehet e hidratuar.Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.
Testuar për alergji.

Ingridientët kyç
Polimerë innovative – për përfundim jo të yndyrshëm, mbrojtje dhe rezistencë të lartë-XL Protect- filtër i fuqishëm mbrojtës kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe nga faktorët e jashtëmsirrezet infrared dhendotja e ajrit.-Glicerinë-për hidratim dhe zbutje të lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni si hapi i fundit i rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën. I përshtatshëm për përdorim nën make-up. Vendosni produktin 20 minuta para ekspozimit.

Ingredientët
Aqua/​Water, Diisopropyl Sebacate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Propanediol, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Silica, Tocopherol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Acrylates Copolymer Ammonium, Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Scutellaria Baicalensis Extract /​ Scutellaria Baicalensis Root Extract, T-Butyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum

 

La Roche Posay Thermal Water for Sensitive Skin

Kombinimi unik i kripërave minerale dhe elementëve gjurmë, përfshirë Selenium, i jep ujit termal La Roche-Posay antioksidantë të vërtetuar shkencërisht , veti qetësuese dhe zbutëse. Formulim i rreptë për të minimizuar rrezikun e intolerancës. I përshtatshëm për të rritur dhe bebe.

Karakteristikat e provuara klinikisht qetësuese dhe anti-irrituese. Depozita e qendrës së parë termale evropiane kushtuar ekskluzivisht për dermatologji.

Perdorimi

Spërkateni dhe lëreni të depërtojë 2-3 minuta.

Masazhoheni lehtë dhe butësisht.

Ingredientet:

Ujë termal

Informacion shtesë

ml

50, 50

Brand

La Roche Posay

Related Products