La Roche Posay Retinol B3 Pure Serum

Sale

La Roche Posay Retinol B3 Pure Serum

Çmimi origjinal qe: 5,500L.Çmimi i tanishëm është: 4,400L.

Serumi antirrudhë për fytyrën me Retinol të pastër + me çlirim gradual, vitaminë B3 dhe glicerinë që e lë lëkurën dukshëm më të lëmuar dhe të hidratuar.

SKU: 10532 Kategori: , , ,

Përshkrim

La Roche Posay Retinol B3 Pure Serum
Serumi antirrudhë për fytyrën me Retinol të pastër + me çlirim gradual, vitaminë B3 dhe glicerinë që e lë lëkurën dukshëm më të lëmuar dhe të hidratuar. Si rezultat, ky serum me retinol redukton pamjen e linjave, rrudhave dhe shenjat e dëmtimit të parakohshëm nga dielli. Formulë e testuar ndaj alergjive. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

I testuar dermatologjikisht
Testuar për alergji
I pershtatshem per lekure te ndjeshme
I përshtatshëm për sy të ndjeshëm
Pa paraben
Jo komedogjen/pa vaj

Kompleksi i trefishtë kundër plakjes
Ky serum retinol B3 është i formuluar me Retinol Pure + Gradual Release, Vitamin B3 dhe Glicerinë, duke krijuar një kompleks të trefishtë kundër plakjes për efektivitet dhe butësi optimale, ndërkohë që është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
Lëkura menjëherë duket më e ndritshme, e tonifikuar dhe e hidratuar. Me përdorim të vazhdueshëm reduktohen shenjat e dëmtimit të parakohshëm nga dielli, lëkura duket më e tonifikuar dhe rikthen pamjen e ndritshme rinore.

Përdorimi

Aplikoni serumin në mbrëmje në fytyrë dhe qafë. Shmangni kontaktin me sytë.

Përfitimet dhe tekstura
Teksturë e lehtë, hidratuese. Formula e testuar ndaj alergjive e lë lëkurën të ndjehet më e butë dhe e rinovuar. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Ingredientët
Aqua /Water / Eau,Glycerin , Cyclohexasiloxane,Alcohol Denat.,Pentylene Glycol,Niacinamide,Dimethicone,Glycine Soja Oil / Soybean Oil,Ppg-6-Decyltetradeceth-30, Sodium Hyaluronate,Retinol,Adenosine, Ammoniumpolyacryloyldimethyltaurate,Caprylyl Glycol,Citric Acid,Trisodium Ethylenediamine Disuccinate,Xanthan Gum,Polysilicone-11, Retinyl Palmitate,Tocopherol,Phenoxyethanol, Parfum/ Fragrance.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

La Roche Posay

Related Products