La Roche Posay Promo Pack Pure Niacimide10 Serum 30ml & GIFT Anthelios Age Correct 15ml Promo

Sale

La Roche Posay Promo Pack Pure Niacimide10 Serum 30ml & GIFT Anthelios Age Correct 15ml Promo

Çmimi origjinal qe: 5,520L.Çmimi i tanishëm është: 4,416L.

SETI PERMBAN
-La Roche Posay Promo Pack Pure Niacimide10 Serum 30ml
-Anthelios Age Correct 15ml

Përshkrim

La Roche Posay Pure Niacinamide 10 Serum 30ml
Barazon tonin e lëkurës, riparon dhe ndriçon, duke përmirësuar pamjen dhe parandalimin e njollave të errëta.
E zhvilluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Një serum i përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, të prirur për akne dhe rosacea, dhe për shumicën e llojeve të lëkurës.

Një formulë e fuqishme e testuar dermatologjikisht që përmban 10% niacinamide dhe 5% HEPES (eksfolon butësisht).

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF50 15ml
La Roche-Posay Anthelios Age Correct Daily Care SPF 50 50ml është një spf për fytyrën që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës dhe korrigjimin e shenjave të plakjes të shkaktuara nga ekspozimi i përditshëm UV, falë fotokorrigjimit. Vepron në reduktimin e rrudhave dhe korrigjimin e njollave të zeza.

Kompleksi i mbrojtjes ditore (Mexoryl XL + Vitamina B3 & E + Uji Termal Burimi nga La Roche-Posay), ofron një veprim të trefishtë:

Mbrojtje e lartë UVB/UVA.
Kufizon ngjitjen e grimcave të ndotjes në lëkurë.
Parandalon stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e kuqe.
Përbërësit e tij aktivë korrigjues (Acidi hialuronik i fragmentuar + Phe-resorcinol + Niacinamide) plotësojnë formulën për efektivitetin kundër plakjes.
Tekstura e saj jo e yndyrshme lë një fund prej kadifeje dhe një lëkurë të hidratuar mirë.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe okulist. Jo komedogjene.

Përdorimi:
La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF50 15ml
Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën çdo mëngjes si hapi i fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës të paktën 20 minuta para ekspozimit në diell.

Përsëriteni çdo 2 orë, pas larjes, stërvitjes ose djersitjes, ose sipas nevojës.

La Roche Posay Pure Niacinamide 10 Serum 30ml
Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë përpara se të vendosni hidratues.
Përdorni së bashku me një krem dielli .
Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

La Roche Posay Pure Niacinamide 10 Serum 30ml
● AQUA / WATER / EAU ● NIACINAMIDE ● GLYCERIN ● ALCOHOL DENAT. ● HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID ● DIMETHICONE ● ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE ● OCTYLDODECANOL ● PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE ● TIN OXIDE ● SORBITAN OLEATE ● DIMETHICONOL ● CETEARYL ETHYLHEXANOATE ● ISOHEXADECANE ● SODIUM HYALURONATE ● PHENYLETHYL RESORCINOL ● POLOXAMER 338 ● AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE ● DISODIUM EDTA ● ISOPROPYL MYRISTATE ● CITRIC ACID ● XANTHAN GUM ● POLYSORBATE 80 ● ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER ● TOCOPHEROL ● PHENOXYETHANOL ● MICA ● CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE ● PARFUM / FRAGRANCE

La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF50 15ml
AQUA / WATER/EAU • C12-15 ALKYL BENZOATE • GLYCERIN • OCTOCRYLENE • NIACINAMIDE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • DIMETHICONE • ETHYLHEXYL TRIAZONE • SILICA • ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE • VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER • TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID • POTASSIUM CETYL PHOSPHATE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • PEG-100 STEARATE • STEARYL ALCOHOL • GLYCERYL STEARATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • BENZYL ALCOHOL • BENZYL BENZOATE • CAPRYLOYL SALICYLIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • PHENOXYETHANOL • PHENYLETHYL RESORCINOL • POLOXAMER 338 • TOCOPHEROL • TRIETHANOLAMINE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • XANTHAN GUM • PARFUM / FRAGRANCE.

Brand

La Roche Posay

Related Products