La Roche Posay Lipikar AP+Anti -Irritations Stick

Sale

La Roche Posay Lipikar AP+Anti -Irritations Stick

Çmimi origjinal qe: 2,000L.Çmimi i tanishëm është: 1,600L.

Lehtëson menjëherë dëshirën për kruajtje dhe qetëson. Në çdo kohë, kudo.

Përshkrim

La Roche Posay Lipikar AP+Anti -Irritations Stick
Lehtëson menjëherë dëshirën për kruajtje dhe qetëson. Në çdo kohë, kudo.
Teksturë e lehtë që nuk transferohet në rroba.

Një stik qetësues për lëkurën e prirur ndaj ekzemës atopike, kruarje ose acarime lëkure të thata. Lehtëson menjëherë dëshirat e kruajtjes dhe zvogëlon lezionet e ekzemës.

Përmban gjalpë shea që rimbush lipidet, madekasoside me vetitë anti-inflamatore dhe glukonat Zinku anti-bakterial.

LIPIKAR Stick AP+ përdor një kombinim të përbërësve qetësues, hidratues dhe mbrojtës në një format të përshtatshëm kur jeni në lëvizje.

Sa herë që ndjeni nevojën për të kruajtur, thjesht fërkojeni stikun mbi zonën për lehtësim të menjëhershëm.

Mund të aplikohet në fytyrë dhe trup:

– Bërrylat / Krahët
– Gjunjët / Këmbët
– Duart
– Fytyra

Ulja e menjëhershme e kruajtjes dhe rritja e rehatisë:
– 92% kishin lëkurë më të rehatshme
– 89% ulën nevojën e tyre për të kruajtur

Tolerancë e mirë: testuar në 180 pacientë nën kontroll dermatologjik, pediatrik dhe oftalmologjik.

I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur.

Përdorimi

Aplikojeni kudo në fytyrë ose trup aq shpesh sa të jetë e nevojshme për të lehtësuar kruajtjen

Ingredientët
Butyrospermum Parkii Butter/​Shea Butter, Aqua/​Water, Polyethylene, Paraffinum Liquidum/​Mineral Oil, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Copernicia Cerifera Cera/​Carnauba Wax, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Cera Alba/​Beeswax, Cetearyl Alcohol, Rapeseed Oil, Propylene Glycol, Sorbitan Tristearate, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Disodium EDTA, Copper Gluconate, Capryloyl Glycine, Caprylyl Glycol, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Chlorhexidine Digluconate

Informacion shtesë

ml

15

Brand

La Roche Posay

Related Products