La Roche Posay Anthelios Pigment Correct Cream SPF50+ Light

-20%

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct Cream SPF50+ Light

Çmimi origjinal qe: 3,800L.Çmimi i tanishëm është: 3,040L.

Një krem ​​dielli i përditshëm me ngjyrë që barazon tonin e lëkurës duke e mbrojtur nga efektet e dëmshme të ekspozimit në diell dhe ndotjes. Gjithashtu, korrigjon shenjat e fotoplakjes duke reduktuar hiperpigmentimin.

Përshkrim

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct Cream SPF50+ Light
Një krem ​​dielli i përditshëm me ngjyrë që barazon tonin e lëkurës duke e mbrojtur nga efektet e dëmshme të ekspozimit në diell dhe ndotjes. Gjithashtu, korrigjon shenjat e fotoplakjes duke reduktuar hiperpigmentimin.

Përmban përbërës me veti antioksiduese, të cilët parandalojnë grimcat e ndotjes që të mbeten në sipërfaqen e lëkurës. Është rezistent ndaj ujit dhe djersës.
Konsistenca është e lehtë dhe shumë e rehatshme, me një fund prej kadifeje dhe jo të yndyrshëm, që e bën të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Më shumë se teknologjia e re CELLOX-B3 dhe filtrat mbrojtës nga dielli Mexoryl XL, formula kombinon Acidin Hyaluronik së bashku me PHE-resorcinol dhe Niacinamide për rezultatet më të mira.
Acidi hyaluronik me peshë të ulët molekulare kontribuon në rrudhat dhe minimizon pamjen e tyre, si dhe hidraton, ndërsa PHE-Resorcinol vepron për të zvogëluar shfaqjen e njollave të errëta.
Po aq i rëndësishëm, niacinamidi qetëson lëkurën dhe kontribuon në minimizimin e hiperpigmentimit.

Si rezultat, çdo aplikim e mbulon lëkurën tuaj me një mburojë të fortë që parandalon fotoplakjen dhe ndihmon në korrigjimin e shenjave të dukshme të plakjes si rrudhat dhe njollat ​​e errëta. Përveç kësaj, i siguron lëkurës 24 orë hidratim të thellë.

Mosha: 20+
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes para ekspozimit në diell. Aplikojeni me gishta ose me furçë. Riaplikoni gjatë gjithë ditës për të siguruar sa më shumë mbrojtje.

Ingredientët
AQUA / WATER / EAU , GLYCERIN ● PROPANEDIOL ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● C12-15 ALKYL BENZOATE ● ALCOHOL DENAT. ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● TITANIUM DIOXIDE ● CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● DROMETRIZOLE TRISILOXANE ● STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER ● DIMETHICONE ● CI 77492 / IRON OXIDES ● ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH ● PROPYLENE GLYCOL ● SYNTHETIC WAX ● DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE ● POTASSIUM CETYL PHOSPHATE ● NIACINAMIDE ● TOCOPHEROL ● ALUMINUM HYDROXIDE ● AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE ● BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER ● CAPRYLYL GLYCOL ● CI 77491 / IRON OXIDES ● CI 77499 / IRON OXIDES ● CITRIC ACID ● GLYCERYL STEARATE ● HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE ● MYRISTIC ACID ● 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL ● PALMITIC ACID ● PEG-100 STEARATE ● PEG-8 LAURATE ● SODIUM CHLORIDE ● SODIUM DODECYLBENZENESULFONATE ● STEARIC ACID ● TRIETHANOLAMINE ● TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE ●

Informacion shtesë

ml

50

Brand

La Roche Posay

Related Products