La Roche Posay Effaclar Anti-Blemish Clay Mask

Sale

La Roche Posay Effaclar Anti-Blemish Clay Mask

Çmimi origjinal qe: 1,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,440L.

Kjo maskë argjile është një maskë 2-në-1 për pastrimin e fytyrës për lëkurë të yndyrshme.

Përshkrim

La Roche-Posay Effaclar Anti-Blemish Clay Mask
Kjo maskë argjile është një maskë 2-në-1 për pastrimin e fytyrës për lëkurë të yndyrshme. Kjo maskë argjile me shumë funksione heq yndyrën e tepërt, kontrollon shkëlqimin dhe eliminon papastërtitë e padukshme (pluhurin, grimcat e ndotjes) për lëkurë më të mëndafshtë dhe rrezatuese.

E pasur me argjilë dhe kaolinë, argjila thith sebumin e tepërt nga sipërfaqja e lëkurës pa tharë apo shkaktuar inflamacion të gjëndrave dhjamore. Kaolina ndihmon në heqjen e sebumit nga shtresat më të thella të lëkurës – duke ndihmuar në matifikimin e lëkurës me kalimin e kohës.

Formuluar në mënyrë specifike për lëkurë të yndyrshme, të prirur ndaj njollave dhe të ndjeshme si tek të rriturit ashtu edhe tek adoleshentët.

E vërtetuar klinikisht se hap poret dhe pastron edhe papastërtitë më të thella të shkaktuara nga ndotja pa e tharë lëkurën.
*Lëkurë më e pastër në 4 javë.
Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë të maskës në fytyrën tuaj dhe lëreni të thahet për 5 minuta. Shpëlaheni me ujë të ftohtë dhe një peshqir.

Ingredientët
AQUA / WATER • KAOLIN • ARGILLA / MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE • PROPANEDIOL • PANTHENOL • GLYCERIN • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE • CETEARYL ALCOHOL • ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH • CELLULOSE • CETEARETH-20 • LECITHIN • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE

Informacion shtesë

ml

100

Brand

La Roche Posay

Related Products