La Roche Posay cicaplast B5 serum

-36%

La Roche Posay cicaplast B5 serum

Çmimi origjinal qe: 5,500L.Çmimi i tanishëm është: 3,500L.

Serumi Cicaplast B5 i La Roche-Posay është serumi i ri riparues dhe hidratues që përdoret çdo ditë në fytyrë, i provuar klinikisht se hidraton dhe ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës brenda 1 ore.

SKU: 11456 Kategori: , , ,

Përshkrim

La Roche-Posay cicaplast B5 serum
Formula ekskluzive “si barrierë” formon një shtresë të hollë në lëkurë për të ndihmuar në mbrojtjen nga agresorët e jashtëm dhe për të nxitur rigjenerimin e lëkurës. Serumi Cicaplast B5 i La Roche-Posay ndihmon në njësimin e tonit dhe teksturës së lëkurës për një pamje të shëndetshme. Tekstura e lehtë jovajore hidraton dhe qetëson lëkurën në mënyrë të menjëhershme.
Formula e butë, hipoalergjike, pa aromë, e përshtatshme për përdorim në të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, të dehidratuar dhe të irrituar.

Specifikisht e formuluar per:
Lekura të dehidratuara, te irrituara dhe të ndjeshme ndaj agresorëve te përditshëm, si era, ndotja, mbajtja e maskave. I përshtatshëm për përdorim edhe pas trajtimeve dermatologjike sipërfaqësore.

Përfitimet kryesore:
Formulë shumë hidratuese dhe me veti riparuese
Hidraton dhe riparon barrieren e lëkurës brenda 1 ore
Mbron nga thatesia dhe irritimet
Teksturë e lehtë, jovajore, jo-ngjitese
E sigurt për përdorim edhe pas procedurave dermatologjike

Ingredientët aktivë:
Serum me përqendrim të lartë të vitaminës B5 (10%), e cila rrit hidratimin dhe ul humbjen trans-epidermale te ujit.

Përdorimi:
Aplikoni 1-2 pika në mëngjes dhe në mbrëmje, në fytyrë dhe në qafë, në lekurë të sapo-pastruar, para përdorimit të hidratuesit. Shmangni masazhimin e përsëritur të serumit në rrathë. Prisni të paktën 1 minutë përpara se të aplikoni produkte të tjera të kujdesit të lëkurës.

Ingredientët:
 AQUA /WATER / EAU • PANTHENOL • GLYCERIN • ALCOHOL DENAT. • DIMETHICONE • HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID • PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • SODIUM HYALURONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • CAPRYLYL GLYCOL • VITREOSCILLA FERMENT • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • OCTYLDODECANOL • TOCOPHEROL • PHENOXYETHANOL 

Informacion shtesë

ml

30

Brand

La Roche Posay

Related Products