La Roche-Posay Anthelios XL Invisible Mist

La Roche-Posay Anthelios XL Invisible Mist

3,800L

La Roche-Posay Anthelios XL invisible mist me SPF50+ është një krem ​​kundër diellit për fytyrën dhe trupin që mbron lëkurën nga rrezet e dëmshmei të diellit .

Availability: S’ka stok SKU: 11058 Kategori: , , , , ,

Përshkrim

La Roche-Posay Anthelios XL Invisible Mist
La Roche-Posay Anthelios XL invisible mist me SPF50+ është një krem ​​kundër diellit për fytyrën dhe trupin që mbron lëkurën nga rrezet e dëmshmei të diellit .

Përmban teknologjinë e patentuar të filtrimit XL-Protect që ofron mbrojtje shumë të lartë, me spektër të gjerë UVA/UVB, duke mbrojtur kundër dëmtimeve të shkaktuara nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

Gjithashtu përmban glicerinë për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe ujë termal të burimit La Roche Posay. Është gjithashtu rezistent ndaj ujit

Formulë hipoalergjike pa parfum apo parabenë.

Përdorimi:
Aplikojeni të paktën 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo dy orë.

Ingredientët
WATER,DIMETHICONE , ISOPROPYL, LAUROYL , SARCOSINATE , GLYCERIN , STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER , ISOTRIDECYL ISONONANOATE , POLYURETHANE-35 , CAPRYLYL METHICONE , OCTYLDODECANOL , PHENOXYETHANOL , PROPYLENE GLYCOL , CAPRYLYL GLYCOL , SODIUM STEAROYL GLUTAMATE , POLYSORBATE 61 , GLYCERYL STEARATE , PEG-8 LAURATE , DIMETHICONOL , OCTYLDODECYL XYLOSIDE , PEG-12 DIMETHICONE , P-ANISIC ACID , STEARYL ALCOHOL , DISODIUM EDTA , TOCOPHEROL , DIETHYLHEXYL SYRINGYLIDENEMALONATE , CASSIA ALATA LEAF EXTRACT , MALTODEXTRIN

Informacion shtesë

ml

200

Related Products