La Roche-Posay Anthelios UVMune 400 Oil Control Fluid SPF 50+

-15%

La Roche-Posay Anthelios UVMune 400 Oil Control Fluid SPF 50+

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,550L.

Mbrojtje shumë e lartë e fytyrës SPF50+ në një fluid mattifikues të padukshëm, i formuluar posaçërisht për lëkurën e kombinuar me yndyrë, duke përfshirë atë të prirur ndaj njollave, ndjeshmërisë dhe intolerancës ndaj diellit.

Përshkrim

La Roche-Posay Anthelios UVMune 400 Oil Control Fluid 50ml SPF 50+

Formuluar me filtrin revolucionar UV UVMune 400, filtri më efikas UV për mbrojtjen ultra të gjatë UVA*, formula jonë e lehtë dhe e padukshme mbron nga rrezet UVA dhe UVB dhe shkrihet në lëkurë për mbrojtje pa shenja të bardha. Thith sebumin, dhe zvogëlon pamjen e poreve. Rezistent ndaj djersës

Përbërësit aktivë:
-Mexoryl400: Risia në mbrojtjen UV: Filtri ekskluziv më efikas UV që mbron nga rrezet ultra të gjata UVA*.
-Airlicium (99% e ajrit + 1% silicë): E pasuruar me Airlicium, formula thith sebumin për një efekt matifikimi afatgjatë.
-Teknologjia Netlock: Mbrojtje shumë e lartë në një strukturë të padukshme në një formulë jo të yndyrshme dhe jo ngjitëse. Mikro pikat e tij grupohen së bashku për të formuar një mbrojtje të fortë duke siguruar mbrojtje homogjene, jo migruese dhe shumë rezistente.
-Uji termal i burimit La Roche-Posay

– Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme.
-Testuar nën kontroll oftalmologjik në sytë e ndjeshëm dhe zonën e syve.
– Testuar në mbajtës të lenteve të kontaktit.
– Testuar për alergji.

Përdorimi:
Për përdorim të përditshëm dhe ekspozim në diell. Shkundni para përdorimit. Aplikoni fluidin kundër diellit 30minuta para ekspozimit. Aplikojeni shpesh dhe me bollëk për tu mbrojtur vazhdimisht, veçanërisht pas djersitjes ose përdorimit të peshqirit.

Ingredientët:
Aqua/Water, Alcohol Denat., Triethyl Citrate, Diisopropyl Sebacate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, C12-22 Alkyl, Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Sodium Citrate, Methoxypropylamino Cyclohexenylidene, Ethoxyethylcyanoacetate, Perlite, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bixa Orellana, Seed Extract, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, Maltodextrin, Pentylene Glycol, Silica Silylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Terephthalylidene Dicamphor, Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Zinc Pca, Parfum / Fragrance.

Informacion shtesë

ml

50

Related Products