KUNDAL Mugwort Soothing Balancing Toner

Sale

KUNDAL Mugwort Soothing Balancing Toner

Çmimi origjinal qe: 2,190L.Çmimi i tanishëm është: 1,752L.

Toner per hidratim, qetesim dhe pergatitjen e lekures per rutinen e kujdesit. Ul skuqjen, qeteson irritimet, ndihmon ne kontrollin e yndyres dhe balancon lekuren e demtuar.

SKU: 11525 Kategori: , , , , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Toner per hidratim, qetesim dhe pergatitjen e lekures per rutinen e kujdesit.

Ul skuqjen, qeteson irritimet, ndihmon ne kontrollin e yndyres dhe balancon lekuren e demtuar.

Permban:

  • Ekstrakt Mugwort 60% nga ishulli Jeju – mugwort I koncentruar per qetesim dhe hidratim te shpejte.
  • AHA, BHA, PHA, LHA – eksfoliues per lekure te lemuar e pa shenja. Rrezojne qelizat e vdekura te lekures, nxisin rigjenerimin qelizor, kontrollojne prodhimin e yndyres, rrisin aftesine perthithese te lekures si parapergatitje per te shfrytezuar maksimalisht produktet pasardhese te rutines se kujdesit te lekures si serumi dhe kremi hidratues.
  • Ekstrakti I levores se kanelles, Acidi Capryloyl Salicilik dhe Sarcosine veprojne ne sinergji per te menaxhuar nivelet e yndyres ne lekure me efektin e tyre astringjent (ngushtojne poret)
  • Ekstrakti I gjethes se Cryptomeria Japonica, ekstrakti I gjethes se Nelumbo Nucifera dhe filtrati I fermentit te Saccharomyces kujdesen per sebumin e tepert dhe permiresojne teksturen e lekures
  • Ekstrakte nga 7 bime: Centella Asiatica, Melaleuca Alternifolia/Tea Tree, Houttuynia Cordata, Ulmus Davidiana, Amaranthus Caudatus, Portulaca Oleracea dhe Theobroma Cacao – qetesojne lekuren dhe krijojne nje barrier qe ruan hidratimin e saj.

Formule hypoalergjike dhe vegane.

Perdorimi:

Pasi ta keni lare fytyren, lagni nje pambuk me formulen e tonerit dhe ferkoni me te butesisht lekuren.

Mund ta aplikoni edhe direkt ne lekure, pa ndihmen e pambukut.

Ingredientet:

Artemisia extract (600,000ppm), purified water, dipropylene glycol, pentylene glycol, glycerin, purslane extract, centella asiatica extract, tea tree leaf extract, bergamot oil, octyldodeches-16, C12-14 alkes-12, Sodium Citrate, Butylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Glycolic Acid, Gluconolactone, Betaine Salicylate, Capryloyl Salicylic Acid, Dextrin, Capryloyl Glycine, Hexylene Glycine Lycol, Sarcosine, Yeast Fermentation Filtrate, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Limonene, Linalool

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Kundal

Related Products