KUNDAL Derma C.P.R. Cica Balm Repair Cream

Sale

KUNDAL Derma C.P.R. Cica Balm Repair Cream

Çmimi origjinal qe: 1,990L.Çmimi i tanishëm është: 1,592L.

Krem hidratues me 51% ekstrakt te bimes Centella Asiatica per hidratim intensiv dhe qetesimin e lekures se irrituar. Qeteson  lekuren e ndjeshme, e hidraton ate deri ne thellesi, pengon humbjen epidermale te ujit, ndihmon ne riparimin qelizor dhe permireson qarkullimin e gjakut ne lekure, duke rienergjizuar keshtu te gjitha shtresat e lekures qe ne nivel qelizor per nje lekure te shendetshme dhe te forte. Ideal per lekure sensitive te dehidratuar, ose per qetesimin e lekures pas nderhyrjeve dermatokozmetike.

SKU: 11514 Kategori: , , , , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Krem hidratues me Centella per hidratim intensiv dhe qetesimin e lekures se irrituar.

Permban 51% ekstrakt te bimes Centella Asiatica.

Cica qeteson  lekuren e ndjeshme, e hidraton ate deri ne thellesi, pengon humbjen epidermale te ujit, ndihmon ne riparimin qelizor dhe permireson qarkullimin e gjakut ne lekure, duke rienergjizuar keshtu te gjitha shtresat e lekures qe ne nivel qelizor per nje lekure te shendetshme dhe te forte.

Ideal per lekure sensitive te dehidratuar, ose per qetesimin e lekures pas nderhyrjeve dermatokozmetike.

Permban:

  • Acid madecassic – veti qetesuese
  • Asiaticoside – stimulon prodhimin e kolagjenit, duke zbutur pamjen e rrudhave per nje lekure te lemuar
  • Acid Asiatic – stimulon prodhimin e kolagjenit, perforcon barrieren, qeteson lekuren e irrituar
  • Panthenol – vit B5, hidratim
  • Ceramide – riparim I barrieres se lekures
  • 5 layer Cica Compleks – kompleksi 5-shtresor I Cicas, I cili rikthen hidratimin dhe shendetin e barrieres se lekures, duke permiresuar teksturen e saj.

Perdorimi:

Vendoseni ne fytyre si hapin e fundit te rutines se kujdesit te lekures. Merrni nje sasi te pershtatshme dhe aplikojeni ate njetrajtesisht ne lekure duke e masazhuar butesisht, deri ne perthithjen e plote te produktit.

Ingrediente:

Centella Asiatica Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Diisostearyl Malate, Limnanthes Alba (Meadow foam) Seed Oil, Niacinamide, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Olive Oil Lauryl Esters, Polyglyceryl-3 Distearate, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Melia Azadirachta Leaf Extract, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Centella Asiatica Leaf Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Ethylhexyl Palmitate, Pentylene Glycol, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Lecithin, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, 1,2-Hexanediol, Water, Behenic Acid, Stearic Acid, Dipropylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Palmitic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Myristic Acid, Sodium Phytate, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Dextrin, Glycolipids, Tocopherol, Ceramide NP, C12-16 Alcohols, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Kundal

Related Products