Kundal Beer Yeast Shampoo – Herb Mint

Sale

Kundal Beer Yeast Shampoo – Herb Mint

Çmimi origjinal qe: 2,090L.Çmimi i tanishëm është: 1,672L.

Shampo për lehtësimin e rënies së flokëve Beer Yeast është zgjedhja juaj perfekte për kujdesin e flokëve dhe kokës! Ekstrakti i majës së birrës është sekreti për flokë të shëndetshëm që gjendet në shampon e re Kundal.

SKU: 11580 Kategori: , , , ,

Përshkrim

Shampo për lehtësimin e rënies së flokëve Beer Yeast është zgjedhja juaj perfekte për kujdesin e flokëve dhe skalpit! Ekstrakti i majasë së birrës është sekreti për flokë të shëndetshëm që gjendet në shampon e re Kundal.

Kjo formule i eshte nenshtruar kerkimeve te vazhdueshme shkencore, dhe sipas tyre ka rezultuar qe;

  • Pastron 98.6% nga pluhuri ultra i imët
  • Redukton qelizat e vdekura të skalpit me 36%
  • Përmirëson vëllimin e rrënjës së flokëve me 8.8%
  • Redukton prodhimin e yndyrës ne skalp me 80.5%
  • Rrit elasticitetin e flokëve me 4.3%.

Shampo Kundal Beer Yeast Relief ofron një ndjesi freskuese falë përbërësit bimor të nenexhikut dhe ka një aromë të veçantë e të freskët.

  • Notat kryesore: Mente, Portokalli
  • Notat e mesme: Eukalipt, Livando, Trëndafil
  • Nota bazë : Pisha

Përbërësit kryesorë aktivë:

Dexpanthenol – është një derivat i acidit pantotenik (vitamina B5), i cili hidraton, nxit rritjen, riparon dëmtimet, trajton flokët dhe përmirëson shëndetin e skalpit.

Përbërësi ka disa përfitime, duke përfshirë:

– Ndihmon në hidratimin e flokëve, duke reduktuar tharjen.

– Vepron për të stimuluar rritjen e flokëve duke ushqyer folikulat

-Përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës.

-Ndihmon në përmirësimin e strukturës së flokëve, duke e bërë më të butë dhe më të lehtë për t’u stiluar.

-Qetëson skalpin e irrituar, duke reduktuar kruajtjen.

 

Acidi salicilik – përdoret zakonisht në kozmetikë për kujdesin e flokëve, sepse ka disa përfitime për flokët dhe lëkurën e kokës. Disa nga përfitimet e acidit salicilik janë:

-Pastrimi: Acidi salicilik është një eksfoliant i fuqishëm që ndihmon në pastrimin e gjendrave të flokëve dhe largimin e grumbullimit të qelizave të vdekura, sebumit dhe papastërtive të tjera nga skalpi i kokës.

-Anti-inflamator: Acidi salicilik ka veti anti-inflamatore që mund të qetësojnë një skalp të irrituar dhe të zvogëlojnë skuqjen dhe inflamacionin.

-Efekti zbutës: Acidi salicilik siguron hidratim të thellë, përmirëson strukturën dhe pamjen e përgjithshme të flokëve.

E përshtatshme për flokë të rënë, të dobësuar, të  hollë.

Përdorimi:

Aplikoni një sasi të përshtatshme të shampos dhe masazhoni butësisht lëkurën e skalpit derisa të formohet një shkumë e dendur. Shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë.

Ingredientët:

Water, Sodium Coco-Sulfate, Decyl Glucoside, Coco-Glucoside, Coco-Betaine, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Glycerin, Menthol, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Salicylic Acid, Ethylhexylglycerin, Niacinamide, Disodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Hordeum Vulgare Seed Extract, Butylene Glycol, Yeast Extract, Galactomyces Ferment Filtrate, Pentylene Glycol, Biotin, Fragrance

 

 

 

Informacion shtesë

ml

500

Brand

Kundal

Related Products