Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish

3,100L

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish është një eksfoliues i krijuar për të ndihmuar në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës.

SKU: 10623 Kategori: , , ,

Përshkrim

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish
Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish është një eksfoliues i krijuar për të ndihmuar në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës.
Ky produkt përmban hidratues natyralë duke përfshirë sheqerin e zi, gjalpin shea dhe vajin e boronicës së kuqe për të zbutur lëkurën tuaj.

Sheqeri i zi dhe acidet yndyrore të pangopura pastrojnë në thellësi poret pa irritim dhe shkrin pikat e zeza, papastërtitë dhe sebumin e mbetur në lëkurë. Qelizat e vdekura hiqen, gjë që e bën lëkurën e ashpër sërish të butë.

Klairs Gentle Black Sugar Facial Polish ka veti anti-bakteriale dhe anti-rrudhë që ndihmojnë në trajtimin e lëkurës së thatë.

Vaji i farave të boronicës së kuqe, gjalpi shea dhe vitaminat A dhe E hidratojnë lëkurën.

Përdorimi

Mund të përdoret në disa mënyra:

1.Si heqës i pikave të zeza për lëkurë të ndjeshme, pastroni dhe masazhoni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore për 30 sekonda dhe shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

2.Si një eksfoliues fytyre për të gjitha llojet e lëkurës përzieni disa pika vaji pastrues me skrabin. Masazhoni butësisht dhe fërkojeni fytyrën tuaj me lëvizje rrethore për 30 sekonda deri në 1 minutë, më pas shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

Ingredientët
Caprylic/​Capric Triglyceride, Sucrose, Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Tocopheryl Acetate, Candelilla Cera, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polysorbate 20, Microcrystalline Wax, Cetyl Alcohol, Molasses, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Powder, Fragrance, Carapa Guaianensis Seed Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil

Informacion shtesë

g

110

Brand

Klairs

Related Products