Jumiso Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen

Jumiso Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen

1,700L

Kremi diellit super qetësues Jumiso është një krem mineral që mund të bllokojë të dyja rrezet UVA/UVB.

Availability: S’ka stok SKU: 11037 Kategori: , , ,

Përshkrim

Jumiso Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen
Kremi diellit super qetësues Jumiso është një krem mineral që mund të bllokojë të dyja rrezet UVA/UVB.
Duke qenë një krem kundër diellit fizik, është më pak irritues për lëkurën.
Për të gjitha llojet e lëkurës dhe përthithet butësisht dhe hidraton.
Pa vaj esencial.
Pa oksibenzon dhe oktinoksat.
Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës

Përdorimi
Në fazën e fundit të kujdesit të lëkurës, aplikoni një sasi të përshtatshme në fytyrë dhe prekni butësisht.

Ingredientët
WaterZinc Oxide (CI 77947)Isononyl IsononanoateButyloctyl SalicylateCaprylyl MethiconeHexyl LauratePentaerythrityl TetraethylhexanoateDicaprylyl CarbonateTitanium Dioxide (CI 77891)Acrylates CopolymerDipropylene GlycolPropanediolIsododecaneDisteardimonium HectoritePolyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/SebacateTrimethylsiloxysilicatePolyhydroxystearic AcidPolyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl DimethiconeMagnesium SulfatePolyglyceryl-2 IsostearateDimethicone/Vinyl Dimethicone CrosspolymerTriethoxycaprylylsilanePolyglyceryl-6 Polyricinoleate1,2-HexanediolCoco-Caprylate/CapratePoly C10-30 Alkyl AcrylateAluminum HydroxideStearic AcidPolyglyceryl-6 PolyhydroxystearatePolyglyceryl-2 DipolyhydroxystearateVinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane CrosspolymerSorbitan IsostearateCetyl PalmitateHydroxyacetophenoneSorbitan OlivateSorbitan PalmitateButylene GlycolTrisodium Ethylenediamine DisuccinatePolyglycerin-6Centella Asiatica ExtractTocopherolAloe Barbadensis Leaf ExtractAscorbyl Palmitate

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Jumiso

Related Products