Iunik Lime Moisture Mild Peeling Gel

Sale

Iunik Lime Moisture Mild Peeling Gel

Çmimi origjinal qe: 1,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,350L.

Xhel peeling hidratues dhe I butë, efektiv në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës, për një lëkurë të pastër, të lëmuar e të shëndetshme.

Formulë vegane që eksfolion nëpërmjet AHA dhe ekstraktit të frutave, kontrollon sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura të lëkurës, minimizon poret dhe pastron pikat e zeza. Kujdeset për shenjat dhe tonin jo të njëtrajtshëm të lëkurës.

SKU: 11574 Kategori: , , Etiketë:

Përshkrim

Xhel peeling hidratues dhe I butë, efektiv në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës, për një lëkurë të pastër, të lëmuar e të shëndetshme.

Formulë vegane që eksfolion nëpërmjet AHA dhe ekstraktit të frutave, kontrollon sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura të lëkurës, minimizon poret dhe pastron pikat e zeza. Kujdeset për shenjat dhe tonin jo të njëtrajtshëm të lëkurës.

Ky xhel eksfoliues e kryen efektin e tij në mënyrë të kujdesshme,pa e irrituar lëkurën dhe duke e lënë atë të hidratuar.

AHA zbeh e largon shenjat dhe e bën teksturën e lëkurës të lëmuar e të njëtrajtshme.

Përdorimi:

Përdoreni gjithmonë në mbrëmje. Filloni ta përdorni 1 herë në javë dhe më pas 1-3 herë në javë. Masazhoni butësisht një sasi të përshtatshme me lëvizje rrethore në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur zonën e syve dhe te gojës. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

Kujdes! Mos e mbieksfolioni lëkurën. Përdorni rregullisht SPF.

Lloji i lëkurës:

– Të gjitha llojet e lëkurës

Përbërës Kryesor:

– Ekstraktet botanike të patentuar Multi EX BSASM Plus 7 (Greentea, Centella asiatica, Jamball, Kamomil, Reynoutria japonica, Rozmarine, Scutellaria Baicalensisd) janë efektive në reduktimin e inflamacionit dhe shërimin e lëkurës së prirur ndaj njollave.

Ingredientët:

Water, Glycerin, Steartrimonium Methosulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Aspalathus Linearis Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Isopropyl Alcohol, Polyglyceryl-4 Caprate, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

Informacion shtesë

ml

90

Brand

Iunik

Related Products