IUNIK Centella Calming Daily Sunscreen

-17%

IUNIK Centella Calming Daily Sunscreen

Çmimi origjinal qe: 1,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,490L.

Kremi i diellit iUNIK Centella Calming Daily SPF50+ PA++++ është një krem me spektër të gjerë mbrojtje i krijuar me 49% të përbërësit aktiv centella asiatica, i cili qetëson në mënyrë efektive lëkurën.

SKU: 11437 Kategori: , , ,

Përshkrim

IUNIK Centella Calming Daily Sunscreen

Kremi ka një teksturë të lehtë dhe është i pasuruar me antioksidantin beta-glukan dhe niacinamide. Së bashku, përbërësit hidratojnë dhe forcojnë në mënyrë optimale lëkurën ndërkohë që ajo mbrohet. Formula e lehtë kremoze nuk do të ndihet fare në lëkurën tuaj, përthithet shpejt dhe nuk lë shenja të bardha. Falë shtimit të niacinamidit, lëkura juaj merr një shkëlqim natyral të bukur! Përveç kësaj, Beta-glukan siguron që lëkura juaj të mbetet e hidratuar dhe pengesa natyrale e lëkurës të forcohet.
Përthithet menjëherë nga lëkura, pa e rënduar aspak këtë të fundit. E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës.

Centella Asiatica: Një bimë shëruese e plagëve me cilësi anti-inflamatore. Stimulon sintezën e acidit hialuronik, hidraton lëkurën dhe rrit nivelet e antioksidantëve në lëkurë.
Niacinamide: Stimulon prodhimin natyral të ceramideve dhe zbeh hiperpigmentimin. Ndihmon për një lëkurë të shëndetshme dhe të tonifikuar.
Glicerina: Përbërës me shumë funksione për lëkurë të shëndetshme dhe elastike. Optimizon hidratimin e lëkurës, mbron membranat qelizore dhe lipidet dhe qetëson lëkurën e irrituar.

Përdorimi:
Aplikojeni si hapin e fundit të rutinës suaj të mëngjesit të kujdesit për lëkurën dhe para aplikimit të grimit, 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë.

Ingredientet:
Centella Asiatica Extract(49%), Water, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Niacinamide, Polymethyl Methacrylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, 1,2-Hexanediol, Beta-Glucan, Allantoin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Sesquioleate, Behenyl Alcohol, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Arachidyl Glucoside, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Glucose, t-Butyl Alcohol, Xanthan Gum, Tromethamine, Disodium EDTA

Informacion shtesë

ml

60

Brand

Iunik

Related Products