Isntree Hyaluronic Acid Low-pH Cleansing Foam

Sale

Isntree Hyaluronic Acid Low-pH Cleansing Foam

Çmimi origjinal qe: 1,900L.Çmimi i tanishëm është: 1,710L.

Pastruesi perfekt që nuk e than lëkurën !

Përshkrim

Isntree Hyaluronic Acid Low-pH Cleansing Foam
Pastruesi perfekt që nuk e than lëkurën !
8 lloje të acidit Hyaluronic mbushin lëkurën me hidratim dhe 17 lloje të aminoacideve mbrojnë barrierën e lëkurës për ta mbajtur atë të hidratuar dhe të shëndetshme.

Lëkura e pastër e rrudhur është rezultat i përdorimit të përbërësve të lartë të pastrimit alkalik. Nga ana tjetër, lëkura e shëndetshme mban pH të ulët.

Jo vetëm që largon në mënyrë efektive papastërtitë, por edhe hidraton lëkurën.

17 Llojet e aminoacideve
Si një lloj proteine, aminoacidi e bën strukturën e lëkurës më të lëmuar dhe më të butë, ndërsa hidraton pjesën e brendshme të saj.

Konsistencë e butë, e dendur dhe kremoze që siguron një përfundim hidratues.
Shkuma e dendur e mban lëkurën të hidratuar pa ndonjë ndjenjë shtrëngimi edhe pas larjes së fytyrës dhe heq butësisht papastërtitë dhe make up-in pa asnjë acarim.

pH i ulët i cili është e ngjashme me lëkurën e shëndetshme në mënyrë efektive heq papastërtitë dhe rikthen ekuilibrin e yndyrës dhe lagështisë së lëkurës.

Përdorimi
Përdoreni 2 herë në ditë në mëngjes dhe në darkë. Lagni fytyrën dhe masazhoni larësin butësisht.
Shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Glycol Distearate, Potassium Cocoate, Potassium Cocoyl Glycinate, Caprylyl/​Capryl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Butylene Glycol, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, 1,2-Hexanediol, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Arginine, Lysine, Isoleucine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Tyrosine, Valine, Histidine, Cysteine, Methionine, Dipotassium Glycyrrhizate, Beta-Glucan, Panthenol, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Fructooligosaccharides, Allantoin, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Pentylene Glycol, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Disodium EDTA, Polyquaternium-39, Decylene Glycol, Ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Isntree

Related Products