Innisfree Tone up No Sebum Sunscreen

Innisfree Tone up No Sebum Sunscreen

2,000L

Innisfree Tone Up No Sebum është një krem dielli i lehtë, i butë dhe jo ngjitës, që mbron lëkurën nga rrezet ultraviolet, thith vajrat e tepërt dhe zhduk yndyrën pa bllokuar poret.

Availability: S’ka stok SKU: 10282 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Innisfree Tone up No Sebum Sunscreen
Innisfree Tone Up No Sebum është një krem dielli i lehtë, i butë dhe jo ngjitës, që mbron lëkurën nga rrezet ultraviolet, thith vajrat e tepërt dhe zhduk yndyrën pa bllokuar poret.Ideale për lëkurë normale deri në të yndyrshme, krijon një shtresë mjaft të besueshme dhe të butë kundër elementëve të ashpër.
SPF35 PA +++ dhe Filtri Mineral bëjnë që ky të jetë një krem dielli fantastik dhe mbrojtës kundër rrezeve të dëmshme UV dhe ndotësve mjedisorë.
Formuluar me vaj fara luledielli dhe Centella Asiatica, ai gjithashtu hidraton dhe ushqen lëkurën.
Ndihmon në rregullimin e yndyrës të tepërt ndërsa çaji jeshil qetëson skuqjen dhe dëmtimin nga dielli.
Përthithet lehtësisht dhe ofron një përfundim pa shkëlqim kështu që nuk duhet të shqetësoheni për mbetje të yndyrshme.

Përdorimi
Përdorni si hapin e fundit të regjimit të kujdesit ndaj lëkurës. Përhapeni butësisht mbi zonat e ekspozuara ndaj diellit.

Ingredientët
Water/​Aqua/​Eau, Zinc Oxide (Nano) 11.5008%, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, Propanediol, Titanium Dioxide (Nano), PEG-10 Dimethicone, Disiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide (Ci 77891), Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, 1,2-Hexanediol, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Calcium Aluminum Borosilicate, Polymethylsilsesquioxane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Sorbitan Caprylate, Fragrance/​Parfum, Mica, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Iron Oxides (Ci 77492),Iron Oxides (Ci 77491), Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water, Butylene Glycol, Iron Oxides (Ci 77499), Tocopherol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Innisfree

Related Products