Innisfree Retinol Cica Traces Ampoule

Innisfree Retinol Cica Traces Ampoule

4,000L

Një ampulë me nivel irritues të ulët dhe me efikasitet të lartë që përmban përbërës si Retinol dhe Centella Asiatica.

SKU: 10890 Kategori: , , ,

Përshkrim

Innisfree Retinol Cica Traces Ampoule
Një ampulë me nivel irritues të ulët dhe me efikasitet të lartë që përmban përbërës si Retinol dhe Centella Asiatica.
Vepron nga problemet më të medhaja të lekurës deri te gjurmët e qelizave të vdekura të saj, poret dhe njollat.

Ampula që përmban retinol të pastër ndihmon për t’u kujdesur për strukturën e lëmuar dhe transparente të lëkurës, nga problemet e hershme të papritura dhe të ndjeshme deri te problemet me strukturën e lëkurës së ashpër dhe madje edhe gjurmët e njollave të pabarabarta të lëkurës.

Përmban niacinamide, alantoinë, acid salicilik, peptide dhe adenozinë për t’u kujdesur për problemet totale të lëkurës.
Përmban acid hialuronik, ceramide dhe përbërës centella për të reduktuar irritimin e lëkurës dhe për të siguruar hidratim dhe ushqim për lëkurën.

Ka kaluar 6 lloje të testeve të sigurisë së lëkurës.
Është një lloj ampule e mbushur me hidratim që përmban acid hialuronik të nxjerrë nga bishtaja Jeju.

Përdorimi

Përdoreni në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës në mbrëmje dhe aplikojeni në lëkurë të pastruar dhe të tonifikuar.

Ingredientët

Purified Water, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Dibutyl Adipate, Caprylic/​Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/​VP Copolymer, Sunflower Seed Oil, Cholesterol, Allantoin, Soybean Oil, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Propanediol, Carrot Extract, Ethylhexyl-Glycerin, Adenosine, Asiaticoside*, Madecassic Acid*, Green Tea Seed Extract, Asiatic Acid*, Retinol (500Iu/​G), Stearyl Glycyrrhetinate, Hyaluronic Acid*, Mannitol, Ceramide Np*, Beta-Glucan, Beta-Carotene, Phytosphingosine, BHT, Salicylic Acid, Acetyl Tetrapeptide-11

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Innisfree

Related Products