Innisfree No-Sebum Mineral Powder

Innisfree No-Sebum Mineral Powder

1,200L

Pudër e formuluar me minerale Jeju dhe nenexhik të nxjerrë nga natyra.

SKU: 10288 Kategori: , , , Etiketa: ,

Përshkrim

Innisfree No-Sebum Mineral Powder
Linja No-Sebum është një bazë për linjën tuaj të makeupit që bën një kontroll të shkëlqyer të sebumit duke e mbajtur lëkurën tuaj të lëmuar dhe mat gjatë gjithë ditës.

Përmban ekstrakte nenexhiku dhe kripë minerale nga uji i detit i krijuar nga llava Jeju për më shumë se qindra mijëra vjet. Mbulon grimin me njolla ose yndyrën, duke e bërë lëkurën tuaj të lëmuar dhe mat.

* Formulë e dyfishtë e kontrollit të yndyrës për një pamje pa shkëlqim. Pluhuri i mëndafshtë kontrollon yndyrën e tepërt për një pamje mat të butë dhe natyrale.
* Formuluar me minerale Jeju dhe nenexhik për të freskuar lëkurën duke ruajtur ekuilibrin e yndyrës dhe ujit.
* Rregullon tonet e lëkurës të shkaktuar nga sebumi dhe yndyra e tepërt dhe makeupin. E lë lëkurën të ndritshme gjatë gjithë ditës.

Përdorimi
Mund ta përdorni në fund të rutinës tuaj për të rregulluar dhe kontrolluar zonat e yndyrshme.
Ky produkt mund të përdoret dhe si hapi fundit i make up-it tuaj dhe sipas dëshirës gjatë gjithë ditës kur shkëlqimi në lëkurë bëhet i dukshëm.

Ingredientët
Silica, Corn Starch Modified, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/​Capric Triglyceride, Mica, Methicone, Mineral Salts, Camellia Sinensis Leaf Extract, Mentha Arvensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Ethylene/​Acrylic Acid Copolymer, 1,2-Hexanediol, Fragrance

Informacion shtesë

ml

5

Brand

Innisfree

Related Products