Innisfree Green Tea Seed Skincare Set (Green Holiday Edition)

Innisfree Green Tea Seed Skincare Set (Green Holiday Edition)

7,000L

Seti më i shitur i Innisfree me caj jeshil, do të jetë në krye të listës së dëshirave këto festa.

SKU: 11315 Kategori: ,

Përshkrim

Ky set festash limited edition me paketimin unik të projektuar nga Steven Harrington,një artist dhe dizajneri njohur amerikan përbën një dhuratë tepër të veçantë për të dashurit tuaj.

Seti përmban:
-Green Tea Seed Serum(80mL)
-Green Tea Seed Cream(50mL)
-Green Tea Foam Cleanser(100g)

Ndihmon në hidratimin e thellë nga brendësia lekurës, mbështet bllokimin e ujit dhe forcon barrierën e lëkurës, e mban lëkurën të shëndetshme, të butë dhe me shkëlqim..
Serumi intensiv rimbush dhe hidraton lëkurën, me ujë të çajit jeshil dhe 5 lloje të acidit hialuronik hidratues nga kokrrat e sojës Jeju. Lëkura është 7 herë më e hidratuar pas vetëm 1 përdorimi.
Ndihmon në qetësimin e lëkurës, i përshtatshëm për lëkurën që irritohet lehtë.

Përdorimi
Zbuloni treshen kryesore intensivisht hidratuese të Innisfree. Pastroni papastërtitë brenda poreve me shkumën e butë të larësit me çaj jeshil, për t’u pasuar me hidratimin e pasur të serumit të farave të çajit jeshil. Përfundoni me kremin e farave të çajit jeshil për balancimin e moisturës në lëkurën tuaj.

Ingredientët
[Green Tea Seed Serum] WATER / AQUA / EAU, PROPANEDIOL, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., 1,2-HEXANEDIOL, TREHALOSE, NIACINAMIDE, BETAINE, SACCHARIDE ISOMERATE, CAMELLIA SINENSIS SEED OIL, CETEARYL OLIVATE, HYDROGENATED LECITHIN, SORBITAN OLIVATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, LACTOBACILLUS FERMENT LYSATE, BUTYLENE GLYCOL, SQUALANE, PANTHENOL, ALLANTOIN, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, TROMETHAMINE, CERATONIA SILIQUA (CAROB) GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE / PARFUM, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, HYALURONIC ACID, DEXTRIN, THEOBROMA CACAO (COCOA) EXTRACT, 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, LINALOOL, LIMONENE, POLOXAMER 235, SUCROSE, LACTIC ACID, EPIGALLOCATECHIN GALLATE, ETHOXYDIGLYCOL, TOCOPHERSOLAN, POLOXAMER 338, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM ACETYLATED HYALURONATE

[Green Tea Seed Cream] WATER / AQUA / EAU, PROPANEDIOL, GLYCERIN, METHYL TRIMETHICONE, STEARYL DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE, CAMELLIA SINENSIS SEED OIL, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, 1,2-HEXANEDIOL, OCTADECENE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED LECITHIN, CHOLESTEROL, CARBOMER, TROMETHAMINE, FRAGRANCE / PARFUM, CETEARYL ALCOHOL, PANTHENOL, XANTHAN GUM, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SORBITAN ISOSTEARATE, LINALOOL, LIMONENE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, DEXTRIN, THEOBROMA CACAO (COCOA) EXTRACT, TOCOPHEROL

[Green Tea Foam Cleanser] WATER / AQUA / EAU, GLYCERIN, MYRISTIC ACID, STEARIC ACID, PEG-32, POTASSIUM HYDROXIDE, PALMITIC ACID, LAURIC ACID, LAURYL GLUCOSIDE, PROPANEDIOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, FRAGRANCE / PARFUM, POLYQUATERNIUM-7, 1,2-HEXANEDIOL, LINALOOL, LIMONENE, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAMELLIA SINENSIS LEAF WATER, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, LACTIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, CAMELLIA SINENSIS ROOT EXTRACT

Brand

Innisfree

Related Products