Innisfree Green Tea Hydrating Amino Acid Cleansing Oil

Innisfree Green Tea Hydrating Amino Acid Cleansing Oil

2,600L

Vaj pastrues hidratues i formuluar me ekstrakt çaji jeshil të freskët Jeju dhe aminoacide që largojnë butësisht grimin.

SKU: 11198 Kategori: , , ,

Përshkrim

Innisfree Green Tea Hydrating Amino Acid Cleansing Oil
Vaj pastrues hidratues i formuluar me ekstrakt çaji jeshil të freskët Jeju dhe aminoacide që largojnë butësisht grimin.

Me 16 lloje aminoacidesh dhe ekstrakt të pasur të saponinës të rrënjës së çajit jeshil për të pastruar lëkurën në thellësi pa e dehidratuar. Ky vaj pastrues ka një formulë të lehtë dhe freskuese që shkrin makijazhin dhe pastron papastërtitë në poret për të lënë një lëkurë të lëmuar.
Çaji jeshil është plot me një antioksidant të fuqishëm të quajtur ECGC dhe njihet për fuqitë e tij në riaktivizimin e qelizave të lëkurës që vdesin, për ta mbajtur lëkurën të duket e re, e shëndetshme dhe elastike. Për më tepër, çaji jeshil ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe mund të mbrojë lëkurën nga rrezatimi UV.

Përbërësit kryesorë
Antioksidant: Ekstrakt i gjetheve të Camellia Sinensis
Qetësues: Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis

Përdorimi:
Përdoreni në lëkurë të thatë. Masazhoni fytyrën për rreth 60 sekonda. Shtoni ujë, masazhojeni dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
TRIETHYLHEXANOIN, ISOPROPYL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SORBETH-30 TETRAOLEATE, CETYL ETHYLHEXANOATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, FRAGRANCE / PARFUM, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, LINALOOL, LIMONENE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, CAMELLIA SINENSIS SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, WATER / AQUA / EAU, PHYTOSTERYL/OCTYLDODECYL LAUROYL GLUTAMATE, BUTYLENE GLYCOL, PROPANEDIOL, 1,2-HEXANEDIOL, ACORUS CALAMUS ROOT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHEROL

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Innisfree

Related Products