Innisfree Antipollution Sunscreen SPF50 + PA ++++

Innisfree Antipollution Sunscreen SPF50 + PA ++++

2,000L

Vendosni një pikë të këtij kremi kundër diellit Anti-ndotje SPF50 + PA ++++ në fytyrën tuaj dhe lëreni të japë mbrojtje të menjëhershme kundër elementëve të ashpër.

Availability: S’ka stok SKU: 10283 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Innisfree Antipollution Sunscreen SPF50 + PA ++++
Vendosni një pikë të këtij kremi kundër diellit Anti-ndotje SPF50 + PA ++++ në fytyrën tuaj dhe lëreni të japë mbrojtje të menjëhershme kundër elementëve të ashpër.
Pa peshë dhe rezistent ndaj ujit, me një fund të butë. Ai gjithashtu ndihmon me shenjat e plakjes së hershme dhe rikthen shkëlqimin e lëkurës dhe nuk lë mbetje të bardha dhe nuk të irriton.
Kremi kundër diellit Innisfree Intensive Anti-ndotje SPF50 + PA ++++ është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shtuar mbrojtjen tuaj gjatë gjithë ditës.
Formon një mikrofiltër të padukshëm, duke e mbajtur lëkurën tuaj të sigurt nga ndotja, rrezet UV dhe tymi i cigareve.
I pasuruar me glicerinë, Butilen Glikol, Vitaminë E, ekstrakt Centella Asiatica, ekstrakt Shafran i Indisë për të rritur qarkullimin e qelizave dhe zhdukur shenjat e sulmeve të radikalëve të lirë si linjat e imta, rrudhat dhe papërsosmëritë e tjera.
Formula e papërshkueshme nga uji është e përkryer për kudo që ju çon dita.
E formuluar me vajra përfitues për lëkurën dhe ekstrakte botanike, ajo përmirëson dhe qetëson dëmet e lëkurës të shkaktuara nga ekspozimi në diell.

Përdorimi
Në hapin e fundit të një rutine të kujdesit për lëkurën, aplikojeni 15 minuta para ekspozimit në diell. Butësisht masazhoni lehtë për absorbim më të mirë.

Ingredientët
Water/​Aqua/​Eau, Propylheptyl Caprylate, Zinc Oxide (Nano) 8.0064%, Dibutyl Adipate, Methyl Trimethicone, Dipropylene Glycol, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Niacinamide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine 1.5%, Ethylhexyl Triazone 1.5%, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate 1.5%, Butyloctyl Salicylate, Titanium Dioxide (Nano), Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Sorbitan Caprylate, Triethoxycaprylylsilane, Fragrance/​Parfum, Aluminum Hydroxide, Glyceryl Caprylate, Propanediol, Stearic Acid, Saccharide Hydrolysate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Tillandsia Usneoides Extract, Octyldodecanol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Portulaca Oleracea Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Tocopherol, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/​Leaf/​Vine Extract

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Innisfree

Related Products