Haruharu Wonder Black Rice Botanical 2GF Ampoule

Haruharu Wonder Black Rice Botanical 2GF Ampoule

4,000L

Një ampulë kundër plakjes e formuluar për të forcuar dhe rigjeneruar lëkurën duke përdorur oriz të zi të fermentuar.

Availability: S’ka stok SKU: 10920 Kategori: , , ,

Përshkrim

Haruharu Wonder Black Rice Botanical 2GF Ampoule
Cruelty Free, 95% përbërës natyralë, EWG-Green

Një ampulë kundër plakjes e formuluar për të forcuar dhe rigjeneruar lëkurën duke përdorur oriz të zi të fermentuar. E mbushur me EGF & FGF me bazë bimore, kjo formulë e avancuar përshpejton rigjenerimin e qelizave për një lëkurë më të butë. Gjithashtu adenozina minimizon shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave ndërsa acidi hialuronik hidraton lëkurën.

Rice 2GF i Haruharu Wonder është një proteinë që lidh ujin, rinovon lëkurën dhe sinjalizon, e cila ndihmon në mbështetjen e prodhimit natyral të kolagjenit të lëkurës dhe është thelbësore për ta mbajtur lëkurën të butë, të shëndetshme dhe të re.

Ju mund të keni dëgjuar për EGF, por çfarë është FGF?
EGF me origjinë bimore – peptid i përbërë nga 53 aminoacide, të cilat mund të përmirësojnë vizualisht shenjat e plakjes së lëkurës
FGF me origjinë bimore – komponent i përbërë nga 155 aminoacide, i cili ndihmon në rritjen e densitetit dhe elasticitetit të lëkurës.

EGF me origjinë bimore është efektiv sepse është i ngjashëm në strukturë me strukturën e lëkurës sonë, e cila jo vetëm që është më miqësore me lëkurën, por edhe e bën atë shumë më të sigurt se EGF me origjinë shtazore. Gjithashtu njihet si jetëgjatë për cilësinë e tij!

Orizi i zi përmban antocianina me aktivitet të shkëlqyer antioksidues. Ka një ngjyrë të zezë për shkak të pigmentit të tretshëm në ujë të quajtur anthocyanin, përmban 4 herë më shumë anthocyanine se sa soja e zezë dhe përmban vitamina B dhe kripëra inorganike si hekur, zink dhe selen 5 herë më shumë se orizi normal.
Përdorimi i teknologjisë natyrale të liposomeve që është miqësore me lëkurën ndihmon edhe në përthithjen e përbërësve aktivë.
Qetësues i lëkurës me ‘Madecassoside’, një përbërës kyç në Centella asiatica: Zbut dhe mbron lëkurën e ndjeshme nga faktorët e jashtëm.
Acidi hialuronik, një faktor natyral hidratues, hidraton pjesën e jashtme dhe të brendshme të lëkurës dhe mundëson kujdesin e përditshëm pa ngjitje.

Përdorimi

Pasi të keni larë fytyrën, merrni një sasi të përshtatshme dhe shpërndajeni butësisht në të gjithë fytyrën.

Ingredientët
Water, Pentylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Oryza Sativa (Rice) Extract, Butylene Glycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer,1,2-Hexanediol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract,Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Aspergillus Ferment, Cyclodextrin, Panax Ginseng Root Extract, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Disodium EDTA, Mannitol, Sodium Chloride, Rice sh-Oligopeptide-1, Chlorella Vulgaris Extract, Madecassoside, Disodium Phosphate, Rice sh-Polypeptide-1, Cynanchum Atratum Extract, Sodium Phosphate, Potassium Phosphate, Potassium Chloride

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Haruharu Wonder

Related Products