Frudia pomegranate nutri-moisturizing mask

Frudia pomegranate nutri-moisturizing mask

300L

Duke përmbajtur ekstrakt shege me përbërës të pasur polifenol (46%), kjo maskë e kthen lëkurën e thatë në lëkurë të lagur dhe elastike.

SKU: 11160 Kategori: , , ,

Përshkrim

Frudia pomegranate nutri-moisturizing mask
Duke përmbajtur ekstrakt shege me përbërës të pasur polifenol (46%), kjo maskë e kthen lëkurën e thatë në lëkurë të lagur dhe elastike. Kjo maskë ngjitet mirë në lëkurë pasi përdor fibra miqësore për lëkurën, të nxjerra nga një bimë me origjinë natyrale dhe në mënyrë efektive dërgon përbërës aktivë thellë në lëkurë. Duke pasur energji të plotë të shegës, kjo maskë parandalon humbjen e lagështisë, mbushet me lagështi të fortë dhe të thellë dhe mbron lëkurën nga mjedisi i jashtëm. Kjo maskë ka përfunduar testin e acarimit të lëkurës, dhe kështu, mund të përdoret në lëkurë të ndjeshme me lehtësi.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: vaji i farës së rrushit Vitis Vinifera, vaji i farës së grurit Punica Granatum, tokoferoli
Qetësues: Ekstrakt frutash Vaccinium Angustifolium (boronica) (55%), Panthenol, Allantoin

Përdorimi:

1.Hiqni filmin dhe aplikoni maskën në fytyrën e pastruar.
2.Lëreni për 15-20 minuta, më pas hiqeni butësisht.
3.Mos e shpëlani.
4.Lyejeni serumin e mbetur në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Ingredientët
Punica Granatum Fruit Extract(46%), Water, Methylpropanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Betaine, Glyceryl Polymethacrylate, Glycosyl Trehalose, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Xanthan Gum, Styrene/VP Copolymer, Allantoin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Sodium Hyaluronate, Coco-Caprylate/Caprate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Tocopherol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance

Informacion shtesë

ml

20

Brand

Frudia

Related Products