Frudia Peach Vinegar Shiny Foot Peeling Socks

-25%

Frudia Peach Vinegar Shiny Foot Peeling Socks

Çmimi origjinal qe: 600L.Çmimi i tanishëm është: 450L.

I lë këmbët të buta si të porsalindurit.

SKU: 11159 Kategori: , , ,

Përshkrim

Frudia Peach Vinegar Shiny Foot Peeling Socks
Maska për këmbët me pjeshkë Frudia My Orchard është maskë me aromë pjeshke që heq plotësisht qelizat e vdekura të lëkurës në thembra dhe shputa, ndihmon në heqjen e bunionit (lëkura e ashpër dhe shumë e fortë në këmbë), ushqen këmbët për të reduktuar thembrat e çara, redukton erën e mykut dhe rigjallëron këmbët e vrazhda pa irritim. I lë këmbët të buta si të porsalindurit.

Përbërësit kryesorë:

ACIDI SALICILIK – (BHA) ndihmon në largimin e plotë të qelizave të vdekura të lëkurës në shputat e këmbëve për të reduktuar thembrat e çara.
Uthulla – ka efektin e vrasjes së kërpudhave, ndihmon në reduktimin e inflamacionit të lëkurës nga infeksionet mykotike, hidraton këmbët dhe promovon lëkurë më të butë të këmbëve.
DEO-NATURE – është një përbërës natyral deodorues i patentuar.
MENTOL – Mentoli i nxjerrë nga gjethet e mentes ka një efekt ftohës për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës dhe relaksimin e lëkurës së këmbëve nga lodhja.

Pa parabenë, ngjyra sintetike, surfaktantë, ftalate dhe polietilen glikol. Nuk është testuar në kafshë.

Përdorimi:

Pastroni këmbët dhe thajini ato. Vendosni këmbët tuaja në maskë sikur të keni veshur çorape. Shtrëngoni atë dhe më pas tërhiqeni plotësisht etiketën e ngjitësit rreth kyçit të këmbës. Lëreni maskën për 50– 60 minuta. Nxirrni këmbët dhe lajini me ujë të ngrohtë.
Pas rreth 4-10 ditësh, qelizat e vdekura të lëkurës në shputat e këmbëve do të fillojnë të eksfolohen butësisht dhe gradualisht të hiqen.

Ingredientët
Alcohol Denat., Water, Methylpropanediol, Lactic Acid, Isopropyl Alcohol, Urea, Glycolic Acid, Betaine, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Vinegar Extract, Chamaecyparis Obtusa Water, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Rosa Davurica Bud Extract, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Menthol, Disodium EDTA

Informacion shtesë

2 Pair

40g

Brand

Frudia

Related Products