Frudia Green Grape Sebum Control Cooling Sun Gel

Frudia Green Grape Sebum Control Cooling Sun Gel

1,200L

Frudia Green Grape Sebum Control Cooling Sun Gel SPF50+ PA++++ (VEGAN) është xhel kundër diellit për kujdesin e lëkurës me akne.

SKU: 11158 Kategori: ,

Përshkrim

Frudia Green Grape Sebum Control Cooling Sun Gel
Frudia Green Grape Sebum Control Cooling Sun Gel SPF50+ PA++++ (VEGAN) është xhel kundër diellit për kujdesin e lëkurës me akne. Ofron mbrojtje maksimale nga rrezet e diellit. Tekstura e xhelit e bën të lehtë për t’u përhapur, të papërshkueshme nga uji, nuk ngjitet dhe nuk lë njolla. Mund të aplikohet mbi grim gjatë ditës, mbron lëkurën nga rrezet UVA/UVB dhe ndotja, ndihmon në kontrollin e yndyrës, mbyll dhe nuk bllokon poret. SPF50+ mbron nga rrezet UVB, të cilat shkaktojnë lëkurë të zbehtë dhe djegie nga dielli, ndërsa PA++++ parandalon rrezet UVA, të cilat shkaktojnë rrudha, dobësi, melasma, njolla dhe pika të errëta. Është pa Paraben & Oxybenzone, Vaj, Alkool dhe Mikroplastikë.
Per lekure te yndyrshme.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Acetat Tocopheryl, Ekstrakt frutash Vitis Vinifera (Rrushi), Vaji i Farave Vitis Vinifera (Rrushi), Vaji i Farave Punica Granatum, Tocopherol
Përbërës që komunikon qelizën: Niacinamide, Adenosine
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Hialuronat natriumi, Acidi Hialuronik
Qetësues: Ekstrakt i frutave Vitis Vinifera (Rrushi).
Filtra kundër diellit: Etilheksil Metoksicinamat, Dietilamino Hidroksibenzoil Heksil Benzoat, Dioksid Titani, Etilheksil Triazone

Përdorimi:

Aplikojeni në zonat e fytyrës dhe qafës si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës AM, 20minuta para ekspozimit ne diell.

Ingredientët
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Niacinamide, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, PEG-100 Stearate, Silica, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, Ceteareth-23, Aluminum Hydroxide, Stearyl Alcohol, Polyhydroxystearic Acid, Methicone, Erythritol, Sodium Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Myristyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Lauryl Alcohol, Disodium EDTA, Sorbitan Oleate, Caprylyl/​Capryl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Tannic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Coco-Caprylate/​Caprate, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Biosaccharide Gum-4, Hyaluronic Acid, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Tocopherol, Fragrance

Informacion shtesë

g

50

Brand

Frudia

Related Products