Frudia Citrus Brightening Mask

Frudia Citrus Brightening Mask

300L

Duke përmbajtur ekstrakt të lëvozhgës së mandarinës Jeju me vitaminë të pasur C (46%), kjo maskë ju ofron lëkurë të pastër dhe të ndritshme.

SKU: 11156 Kategori: , , ,

Përshkrim

Frudia Citrus Brightening Mask
Duke përmbajtur ekstrakt të lëvozhgës së mandarinës Jeju me vitaminë të pasur C (46%), kjo maskë ju ofron lëkurë të pastër dhe të ndritshme. Ngjitet mirë në lëkurë pasi përdor fibra miqësore për lëkurën, të nxjerra nga një bimë me origjinë natyrale dhe në mënyrë efektive dërgon përbërës aktivë thellë në lëkurë. Përbërësi i mandarinës së pastër Jeju qetëson lëkurën, duke krijuar një lëkurë vitale dhe të ndritshme. Kjo maskë ka përfunduar testin e acarimit të lëkurës, dhe kështu, mund të përdoret në lëkurë të ndjeshme me lehtësi.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Ekstrakt i lëvozhgës së agrumeve Unshiu, acetat tokoferil, acid askorbik 3-o-etil, vaj i farës së rrushit Vitis Vinifera, vaj i farës së Granatumit Punica
Përbërësi që komunikon qelizat: Niacinamide
Shkëlqimi i lëkurës: Ekstrakt i lëvozhgës së agrumeve Unshiu, Niacinamide, Acid Askorbik 3-O-Etil
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Argininë, Hialuronat Natriumi

Përdorimi:

1.Hiqni filmin dhe aplikoni maskën në fytyrën e pastruar.
2.Lëreni për 15-20 minuta, më pas hiqeni butësisht.
3.Mos e shpëlani.
4.Lyejeni serumin e mbetur në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Ingredientët
Citrus Unshiu Peel Extract (46%), Water, Methylpropanediol, Betaine, Dicaprylyl Carbonate, Diglycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, C14-22 Alcohols, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, C12-20 Alkyl Glucoside, Chlorphenesin, Polyacrylate-13, Allantoin, Xanthan Gum, Polyisobutene, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Disodium EDTA, Fragrance, Coco-Caprylate/Caprate, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Tocopherol

Informacion shtesë

ml

20

Brand

Frudia

Related Products